Збитки, завдані пожежею 2022 року на  території лісового фонду Великоберезнянського лісництва філії «Ужгородського лісового господарства»  екологи оцінили у понад  21 мільйон гривень. 

Як повідомили у Держеконспекції, встановлено, що в результаті лісової пожежі, яка відбулася  минулого року,  пошкоджено  та знищено лісові культури  на площі 16 га.  158 дерев цінних порід пошкоджено до припинення росту та 65 пнів від зрубаних дерев без ознак відведення їх в рубку. До цього часу  лісовідновлювані заходи на знищених  ділянках працівники господарства так і не провели, розбіжність у площі пожежі склала 4 га.

Збитки навколишньому природному середовищу склали 21 мільйон 600 тисяч гривень, матеріали виявлених порушень скеровані до правоохоронних органів для проведення розслідування та відправлено претензії лісовому господарству  для відшкодування заподіяних збитків.

“Наголошуємо, що згідно ст. 13 Конституції України ліс належить народу України, а лісгосп являється користувачем, в обов’язки якого входить охорона та захист лісу в тому числі  від пожеж”, – коментують в Держекоінспекції.