Співробітники СБУ разом з НАБУ та САП викрили міського голову та голову районної ради одного з міст Закарпаття в масштабній корупційній схемі. Посадовці використовували свої службові повноваження, щоб продати земельну ділянку в центрі міста площею понад 3 гектари за заниженою вартістю.

Організатором схеми був голова районної ради, який має великий вплив у кримінальному середовищі регіону. В минулому він двічі був народним депутатом, зокрема від забороненої зараз «Партії регіонів». Слідство встановило, що міський голова забезпечив прийняття рішення міськрадою про продаж ділянки за ціною, заниженою майже в 9 разів. Покупцем стало приватне товариство, яке фактично контролює голова районної ради.

Для цього рішення використали експертну оцінку, яка навмисно занизила вартість ділянки. Власники компанії-оцінювачки отримали хабар за надання такого висновку. В результаті, землю вартістю 84,6 млн грн продали за 9,6 млн грн. Крім того, міський голова надав товариству розстрочку платежу на 6 місяців.

СБУ та НАБУ затримали міського голову, голову районної ради, колишнього начальника відділу комунальної власності та земельних відносин міськради. Підозру також готують двом власникам компанії-оцінювачки та оцінювачу.

Посадовцям пред’являють обвинувачення за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів);
  • ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
  • ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги)

Управління СБ України в Закарпатській області