Неформальний тренінг «Молодіжна рада і з чим її їсти» у с. Камʼянське Берегівського району – один із серії зустрічей про молодіжну політику, яку проводять представники ГО «Простір молоді» у межах проєкту «ІМПУЛЬС».

Запрошена тренерка Вікторія Кенідра, голова Молодіжної ради при Закарпатській ОВА, знайомила молодь громади з діяльністю молодіжної ради. Учасники детально розібрали у форматі практичних завдань шляхи створення та діяльності подібної структури. Спільно вивчали етапи адвокації створення молодіжної ради: формували стратегію, залучали зацікавлені сторони та вчилися ефективно просувати ідеї для створення молодіжної ради.

Подібні заходи ментори програми та запрошені тренери організовують також у Горінчівській, Міжгірській, Білківській та Ясінянській громадах. Раніше для молоді Міжгірщини організовували тренінг «Основи проєктного менеджменту та розробки проєктів», а Ясінянська громада навчалася правильно комунікувати зі ЗМІ, щоб якісно заявляти громадськості про втілені проєкти.

Паралельно знайомили молодь з основами молодіжної політики та проєктним менеджментом і на онлайн-тренінгаг. Зокрема, на прикладі успішних проєктів організації ГО «Простір молоді», демонстрували, як можна впроваджувати ініціативи вже зараз. Обмінювалися ідеями, знаходили однодумців. Вдалося сформувати вже потужну команду.

 

Учасниця Катерина Кенез зазначає: «Було цікаво і пізнавально попрацювати у форматі групової роботи, тому що це дало змогу дізнатися про інших людей з нашої громади через вправи, які виконували разом. Ми дійшли висновку, що нам дійсно корисно буде створити молодіжну раду, так як вона вирішить проблеми молоді і надасть можливість для самореалізації в нашій громаді. Саме в цьому нам і допоміг проведений захід. Найважливіше, спікерка надала перелік документів і детально розповіла, з чого розпочати. Це ми найбільше хотіли почути. Усі були задоволені».

Проєкт «ІМПУЛЬС» одночасно реалізовується в 40 громадах Волинської, Рівненської, Одеської та Закарпатської областей. У інших пʼяти громадах Закарпаття – Великобичківській, Виноградівській, Довжанській, Іршавській та Колочавській громадах молодіжну роботу впроваджує ГО «Мегасоціум».

За інформацією ГО «Простір молоді»