У місті відкрили на базі студентського гуртожитка №4 сучасний молодіжний центр «YouthHub». Понад шість місяців створювали нове приміщення в колишній читальній залі бібліотеки. Нині це – осередок, який надає молоді багато можливостей для саморозвитку.
Приміщення «YouthHub» поділене на зонування: ігрова зона для організації настільних ігор, вечорів кіно, конференц-кімната для проведення нарад, тренінгів, великий зал для масовіших заходів – майстер-класів, нетворкінгів, є зона коворкінгу для роботи за компʼютером (можна скористатися ноутбуками простору, які закупили в межах проєкту). У приміщенні є кухня, інклюзивна вбиральня та проєктор. Усе необхідне, щоб відвідати захід, організувати свій – це ще одна функція простору та просто попрацювати.
Керівник центру Дмитро Койтюк, розповідає:
«Молодь може приходити в центр, щоб змістовно проводити час, попрацювати, відпочити. Працюємо в центрі над трьома напрямками: неформальна освіта – розвиток мʼяких навичок в молоді (воркшопи з написання резюме, фінансової грамотності, комунікації, адаптації в суспільстві); психоемоційна підтримка молоді (робота з психологом – групові, індивідуальні консультації); організація змістовного дозвілля: проведення дискусійних клубів, настільних ігор, перегляди кінофільмів. Діятиме центр на гнучких засадах відповідно до запитів, відчинений буде щодня».
Відкрити такий простір на базі підрозділу керівництво УжНУ підтримало охоче. Ректор університету Володимир Смоланка наголосив:
«Підтримали відкриття центру, як фінансово, так і людським ресурсом. Університет насамперед – про студентів, і тому такі центри, які об’єднують активну молодь, дуже важливі».
У сучасного університету місія дещо глибша, ніж була раніше. Про це зазначив Ігор Король, проректор УжНУ:
«Університет сьогодні – не тільки місце, де читають лекції та проводять практичні з лабораторними, а осередок, у якому студентів навчають життя. Набувають соціальних навичок, готуються до дорослого буття. Молодіжний центр – саме те місце, де молодь отримає додаткові можливості для самореалізації та кар’єрного росту».
Реалізація проєкту обійшлася в сумі майже 2,5 млн гривень. Із них університет профінансував майже пів мільйона гривень. У подальшому також покриватиме всі адміністративні витрати.
Основні витрати вклав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Нінке Воппен, голова Львівського регіонального офісу дитячого фонду ООН (Юнісеф), зазначає:
«На Закарпатті підтримуємо відкриття семи таких просторів. В Ужгороді молодіжний центр відкривають уперше. Цей центр – не лише для студентів університету, а й для всієї молоді міста, щоб могла тут збиратися, прокачувати свої навички, спілкуватися, обмінюватися досвідом і розвиватися».
Захід реалізували у співпраці з ГО «Молодіжна платформа» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.
Один із постійних партнерів – ГО «Простір молоді». Лілія Івасько, координаторка проєктів ГО «Простір молоді», наголошує:
«Закриваємо такий бек-офіс для цього проєкту: що стосується документування, звітування, налагодження партнерства між донорами імплементуючою організацією та організацією «ІСАР Єднання», яка також допомагала втілювати цю ідею. Будемо підтримувати існування простору й надалі, планувати тут різні заходи. Ішли до відкриття такого простору в Ужгороді кілька останніх років. Пощастило запартнеритися з УжНУ і створити таку класну можливість для молоді».
Офіційно центр «YouthHub» функціонує вже шість місяців. Команда провела вже не один пізнавальний захід, серед яких були воркшопи, майстер-класи, промоційні презентації, вечори настільних ігор тощо. Проте першим заходом у щойно відкритому просторі став майстер-клас «Ораторська майстерність. Про що говорить наше тіло, коли говоримо ми».
Проводила його Олеся Чепелюк, директорка-художня керівниця Закарпатського обласного театру драми та комедії, письменниця, коуч, тренерка з акторської майстерності, театральної терапії, авторка трьох книг, драматургиня, громадська діячка:
«Проводила одне з занять із курсу ораторської майстерності. Розповідала молоді про те, що 55% сприйняття ми ловимо очима: як людина рухається, чи нам цікаво на неї дивитись, 38% – це сприйняття голосу, тембру, інтонації, дикції, темпу, пауз. І 7% – це лише інформація. Дуже помилково вважати, що можна зробити класну лекцію і монотонно прочитати. Саме тому пробували робити різні вправи. Ми знімали затиски в тілі, робили різні вправи на відчуття себе, на відчуття свого тіла. Також працювали над зоровим контактом. Це теж дуже важливо в публічних виступах – встановити зоровий контакт з аудиторією, щоб вас хотілося бачити, щоб ви бачили, чи ваша аудиторія вас слухає».
Молодіжний простір вже встиг про себе заявити. Має чимало постійних відвідувачів, серед таких Катерина Куприч, студентка інженерно-технічного факультету:
«Знаю про цей молодіжний центр, тому що відвідувала настільні ігри. Мені цікаві такі події. І я вже знаю, що тут все дуже класно. Раніше ходила в театральну студію, тепер планую повернутися. Цей захід був поштовхом, і я дуже рада, що могла прокачати себе в цьому, дізнатися нову інформацію і також попрактикуватися в компанії дуже хороших людей. Узагалі відкриття центру – великий поштовх для розвитку молоді. Це – класний осередок для зустрічей, для нових знайомців, що дуже важливо. І мені, як студентці заочної форми навчання дуже не вистачає живого спілкування, тож зустрітися з людьми, з якими я вчусь в університеті, але не бачу їх кожен день, дуже приємно».
Для Михайла Бомбушкара, студента фізичного факультету, такі події – спосіб поспілкуватися з однолітками:
«Подобається знайомитися з людьми. Тому що в університеті головне – не те, що ти знайомишся з новими людьми, знаходиш собі якісь контакти і в майбутньому, можливо, побудуєш якийсь класний стартапчик. Почув сьогодні корисні вправи для голосу. Майстерність публічних виступів завжди пригодяться в житті, тому що навіть в університеті постійно стикаємося з презентаціями, конференціями, виступами».
Молодіжний простір розміщений за адресою вул. Університетська 12, приміщення гуртожитку №4 ДВНЗ “УжНУ”. Простір абсолютно безкоштовний для відвідування заходів, відкритий щодня. Шукайте подробиці на сторінці “YouthHUB” в Instagram.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!