Повідомлено про підозру колишньому директору аеропорту «Ужгород» у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), а керівнику підрядного товариства – у службовому підробленні та заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Суд вже обрав фігурантам запобіжні заходи. Попри позицію сторони обвинувачення, слідчий суддя взяв очільника товариства під домашній арешт, а екскерівнику аеропорту визначив заставу у розмірі 51 тис. грн. Прокуратура вже оскаржила це в апеляційному порядку. Також на нерухоме майно підозрюваних накладено арешт.

Досудовим розслідуванням встановлено, що комунальне підприємство та підрядне товариство уклали договір на виконання реконструкції світлосигнальної системи аеродрому та системи її електропостачання. Загальна вартість проєкту становила майже 79 млн грн.

Під час будівництва підрядник за завищеною вартістю придбав спецобладнання, яке, до того ж, не відповідало вказаним у документації вимогам. При цьому вніс недостовірні дані до акту вартості вмонтованого устаткування. Діючий на той час керівник летовища, неналежно виконуючи службові обов’язки, погодив підроблений документ.

Унаслідок неправомірних дій збитки державному бюджету склали 7,5 млн грн.

Триває слідство, яке здійснює ГУ Нацполіції в Закарпатській області за оперативного супроводу обласного Управління СБУ.