Зустріч із Павлом Казаріном, відомим українським журналістом, письменником, а з лютого 2022 – військовим, зібрала в ужгородському Совиному гнізді більше сотні людей. Організатором зустрічі стало ужгородське видання Varosh. Книга  «Дикий Захід Східної Європи» була опублікована буквально за декілька тижнів до початку широкомасштабного вторгнення росії та стала книгою року BBC у номінації «еcеїстика».

Одним з ключових питань у книзі є формування  ідентичності в Україні після 1991 року, зокрема формування ідентичності самого автора: «Легко бути українцем, коли твоя мама – зі Львова, а тато – з Полтави. Якщо мова твоїх колискових – українська, а вдома висить Кобзар у рушниках. Коли ти з дитинства не блукаєш між ідентичностями і чітко розумієш, де твоє місце у країні. А в нас у Криму все було навпаки».

В ході розмови автор торкнувся питання зміни відношення щодо питань безпеки і відповідальності за неї безпосередньо в Європі. «Нещодавно я спілкувався із колегою з Чехії, який сказав цікаву думку: «Ми завжди думали, що якщо буде біда і нам хтось погрожуватиме, то прийде потужне НАТО і ми будемо в безпеці та захисті. Тепер ми розуміємо, що НАТО – це ми».

Також Павло Казарін розповів про військову службу з 2022 року: «Люди, які пішли на війну з росією у 2014 році, тоді затримали її, дали таким, як я, час. Для адаптації, час для пошуку себе, реалізації, підготовки. У 2022 році прийшов мій час виконати цей обов’язок».

В ході спілкування Казарін багато розповідав про військові будні, чому важливо зараз вистояти у боротьбі з росією, яка зовсім не покинула плани взяття всієї України, а в перспективі – агресії проти інших країн Європи, зокрема Прибалтійських держав, Польщі. Автор також закцентував увагу на важливості долученості всіх українців до допомоги українському війську, чи то волонтерською допомогою, чи безпосереднім залученням до лав оборонців. Наразі в цьому є нагальна потреба – наголосив Павло Казарін.

 

Олексій Шафраньош

ПравдаЄ