Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького отримав цінний подарунок від Катерини Гриненко-Семан – фрагмент старовинної поліхромної кахлі, знайденої на Закарпатті.

Про це повідомила завідувачка відділу історії та краєзнавства Валерія Русин.

На кахлі зберігся високий рельєф із зображенням короля (ймовірно, через корону на голові), проте його особа залишається невідомою. Як зазначають археологи, подібні зображення, як історичних, так і біблійних персонажів, були поширені в замках та палацах.

Відомо, що ця кахля є коробчастою та датується XVII століттям. Коробчасті кахлі, які вперше з’явилися у XV столітті, виготовлялися як коробки без дна з прикріпленою пластинкою із зображенням, а сама коробка формувала румпу. У цьому зразку румпа частково збереглася.

Кахля поліхромна, вкрилася поливою жовтого, коричневого та зеленого кольорів. Зображення чоловіка має чітко окреслене обличчя, темно-коричневе волосся та добре збережені деталі одягу. Фігура розміщена у випуклій напівовальній рамці.

Цей артефакт потребує наукового аналізу для розширення знань про історію кахлярства.

«Сподіваємося, що після ретельного дослідження фахівцями ця кахля знайде місце в одній із музейних експозицій. Ми раді, що наша діяльність надихає відвідувачів, мешканців краю та шанувальників історії на цінні подарунки, які сприяють збереженню спадщини», – зазначила Валерія Русин.