На митному посту «Тиса» посадовці управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці під час перевірки рейсового автобуса виявили незадекларовані брендові товари на декілька тисяч євро.

Дамські сумочки від «Chanel» та «Louis Vuitton», жіноче взуття різних розмірів від «Massimo Dutti» та «Off-White», фотоапарати торгової марки «Canon» та інші аксесуари від «Dyson» переміщував через українсько-угорський кордон водій рейсового автобуса.

Водій попередньо не декларував вищезазначені товари, аби не сплачувати митні платежі. Бренди знаходилися в кількох коробках у багажному відсіку серед інших пакунків та валіз.

Після виявлення незадекларованого товару перевізник почав виправдовуватися: мовляв, речі не його особисті, а незнайомих людей, котрі з Барселони попросили доставити їх в Україну.

Варто зазначити, що в інтернет-мережі вартість лише однієї сумочки відомої торгової марки «Chanel» стартує від 7 тис. доларів. Згідно з вимогами митного законодавства, дозволяється ввозити на митну територію України імпортний товар загальною вартістю, що не перевищує 500 євро на одну особу.

За попередньою оцінкою, загальна вартість виявлених брендів перевищує півмільйона гривень. Оскільки зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, відносно водія складено протокол за ч.2 статті 471 Митного кодексу України.

Виявлені товари, остаточну оцінку яких надасть спеціаліст-експерт, вилучено до винесення рішення Закарпатською митницею. Порушника буде притягнуто до штрафних санкцій.