Мова йде про будівництво житлового комплексу із багатоповерхівок «Uzh Towers» на Слов’янській набережній в Ужгороді, поруч з Боздоським парком, на території колишнього промислового підприємства “Гроклін Карпати”.

Про це йдеться в ухвалі Закарпатського апеляційного суду від 16 грудня 2021 року, оприлюдненій 4 січня цього року, повідомляє Закарпаття онлайн.

Колегія Закарпатського апеляційного суду під головуванням Івана Феєра задовольнила клопотання слідчого відділу СУ ГУ НП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції Назарова А.О. та вирішила накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 2110100000:24:001:0592, площею 0,5179 га  з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової нфраструктури, яка перебуває у власності Леппік С. А., що розташована за адресою Слов’янська набережна, 31 , із  забороною розпорядження, користування та відчуження цієї земельної ділянки.

Цікавий факт став відомий під час розгляду даного клопотання про арешт. А саме, суддя апеляційного суду Євген Животов заявляв собі самовідвід через те, що перебуває у товариських відносинах з власником арештованої землі Станіславом Леппіком. Така заява судді була задоволена і він, як головуючий у справі, був замінений на Івана Феєра.

Саме ж кримінальне провадження №42021070000000174 відкрито прокуратурою 18 травня 2021 року по факту “дерибану” землі колишнього промислового підприємства “Гроклін Карпати”, всупереч генплану та будівництво на ній житлових будівель з порушенням детального плану, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Як слідує із рапорта, що надійшов до Закарпатської обласної прокуратури 18.05.2021 року від старшого оперуповноваженого ВКБОЗ УСБУ в Закарпатській області, посадові особи Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради за отримання неправомірної винагороди, в порушення встановленої Генеральним планом зональної території міста Ужгорода, в межах вул. Воз`єднання, Миколи Бобяка, Володимирської, Михайла Драгоманова, видали та погодили містобудівні умови будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудованими приміщеннями комерційного призначення висотою 40 метрів забудови від найнижчої планувальної відмітки землі до верхньої конструктивної відмітки даху будівлі та 53% забудови території земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:24:001:0592.

В ухвалі суду йдеться про те, що Генеральним планом міста Ужгорода, який затверджено 04.06.2004 ХІХ сесією ІV скликання рішенням №313, що діяв на момент вчинення кримінального правопорушення, встановлено на територію земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:24:001:0592, зону підприємства 5-го класу шкідливості (ТОВ «ГРОКЛІН-КАРПАТИ»), що передбачає санітарно-захисну зону, яка відокремлює промислове підприємство від житлової забудови до 50 метрів. Водночас, будівництво здійснюється впритул до вищевказаного підприємства, без дотримання санітарно-захисної зони, що було проігноровано працівниками Ужгородської міської ради.

Окрім того зазначено, що посадові особи Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради 30 грудня 2020 року незаконно санкціонували будівництво на 12-ть поверхів. Оскільки, відповідно до раніше затвердженого детального плану, на даній території висота забудови не може перевищувати 9-ти поверхів.

Як зазначає слідство, видачі містобудівних умов передувало незаконне відчуження земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:24:001:0592, площею 0,5179 га, що може свідчити про наявність попередньої змови між службовими особами Ужгородської міської ради, забудовником (TSM Group) та колишнім виконавчим директором ТОВ «ГРОКЛІН-КАРПАТИ» громадянином Польщі. Останній користуючись службовим становищем фактично продав земельну ділянку сам собі, а згодом через дружину продав її теперішньому власнику Станіславу Леппіку.