До тюремного ув’язнення засуджено агента фсб, який вербував українських громадян для збору інформації про місця розташування військових об’єктів та напрямки переміщення військової техніки на території Закарпатської області.

Ним виявився мешканець Херсонської області, який після окупації Горностаївки вступив у співпрацю з ворогом і погодився очолити «т.зв. Горностаївську територіальну громаду». На цій посаді він забезпечував становлення та зміцнення окупаційної влади рф шляхом недопущення контролю української влади на території Херсонщини.

Будучи «керівником громади», зрадник пропонував українським громадянам безперешкодний виїзд із тимчасово окупованої території в обмін на виконання ними завдань для фсб.

Передусім його цікавили місця перебування військових об’єктів, напрямки переміщення військової техніки та інформація про суспільно-політичні настрої.

Ужгородський міськрайонний суд визнав зловмисника винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Йому призначено покарання – 15 років позбавлення волі.

Управління СБУ у Закарпатській області