Огляд перших шпальт провідних ЗМІ світу від журналіста Сергія Чернявського за 20 липня 2022 року.
Головні теми газет:
– Міжнародні наймані війська, які роками дислокуються в Афганістані, «тим часом в Україні» – австріська журналістка;
– Для Путіна і президента Ірану, Раїсі, зустріч є контрзаходом щодо поїздки Байдена: меморандум про взаєморозуміння між «Газпромом» і NIOC (Національна іранська нафтова компанія) покликаний підкреслити, що вони також пішли далі президента США у співпраці в енергетиці Саудівської Аравії;
– Донбас: репортаж французьких журналістів зі «звільнених» Росією міст, які стали примарами;
– Ердоган запропонує Путіну угоду про керований Туреччиною зерновий коридор, яка певною мірою вигідна для Росії». Таким чином, Анкара могла б переконати Путіна погодитися на турецьке вторгнення в північну Сирію;
– Хаменеї дав відсіч турецькому президентові. «Військова атака на півночі Сирії завдасть збитків Сирії, Туреччині та всьому регіону», – сказав керівник Ірану;
– Путін в Ірані, щоб забезпечити зброю, нафту та союзників. Він шукає союзників, серед ворогів Заходу. Національна іранська нафтова компанія (NIOC) і «Газпром» підписали у вівторок меморандум про взаєморозуміння на суму близько 40 мільярдів доларів США;
– Війна Росії в Україні затьмарює інші виклики в Європі;
– Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї, підтримав вторгнення в Україну. «Якби НАТО не зупинили, через деякий час воно б почало війну під приводом Криму. Захід не хоче сильної Росії»;
– За даними Кільського інституту світової економіки, жодна країна не має більшого розриву між зобов’язаннями та поставками ніж Німеччина;
– Зважаючи на різке зростання цін на енергоносії в Німеччині, прем’єр-міністр Саксонії закликав «заморозити» війну в Україні;
– Ердоган заявив, що оскільки Сполучені Штати та Росія не виконали своїх зобов’язань щодо забезпечення безпечної зони вздовж прикордонного регіону, Туреччина готова розпочати операцію, щоб захистити націю та місцеве населення на півночі Сирії від PKK/YPG;
– Китайсько-індійські переговори не повинні турбувати США та Захід;
– Китай і ЄС могли б співпрацювати на тлі «недостойної ролі» США в загостренні світової продовольчої кризи;
– У своїй промові в Узбекистані керівник Кітаю Сі закликає побудувати «зелений, здоровий, мирний» шовковий шлях;
– Україна запускає «дрональну» кампанію для створення армії безпілотників для боротьби з Росією;
– Путін заручився сильною підтримкою Ірану щодо України;
– Філіппіни розглядають можливість угоди і придбання добрив з Китаю та Росії;
Австрія. «Salzburger Nachrichten» – «Я не знаю слов» – не рекомендується».
Як військовий репортер вона десятиліттями повідомляла про глобальні кризові регіони. Наразі Антонія Радос пішла з телебачення та написала книгу про Афганістан.
Вона брала інтерв’ю у глави лівійської держави Муаммара аль-Каддафі і подала гнітючі звіти про звірства під час югославської війни. Вона у прямому ефірі вела репортажі з Багдаду під час війни в Іраку у 2003 році і написала безліч книг про свій досвід у зонах глобальної кризи.
Антонія Радос, яка народилася в Клагенфурті, офіційно завершила свою кар’єру на телебаченні після більш ніж 25 років роботи іноземним кореспондентом медіагрупи RTL і водночас пише нову книгу «Афганістан усередині – Як світ було поставлено на карту».
У цій книзі 69-річна тележурналістка, яка подорожувала Афганістаном близько чотирьох десятиліть, описує країну, яка, здається, ніколи не заспокоїться.
«В даний час становище важке не тільки для жінок, але й для всіх інших», — підкреслила Радос в інтерв’ю SN: «Бідність дуже велика і поширена, безгосподарність величезна».
У своїй книзі журналіст також описує драматичний годинник і дні серпня 2021 року, коли війська НАТО вивели з Афганістану: «У Кабулі апокаліптичні настрої, і цьому сприяє млин чуток». Радос стверджує, що таліби «систематично розшукують співробітників західний альянс та місцеві журналісти». Пізніше вона пише список із іменами всіх своїх контактів: 16 осіб, зокрема п’ятеро дітей. «Я надсилаю список до міністерства закордонних справ Німеччини, але їхні телефонні лінії, здається, повністю перевантажені, тому що я не можу додзвонитися, незважаючи на численні спроби».
Журналістка стала помічницею втечі, а наступної осені знову хоче поїхати до Афганістану — створити та підтримати ініціативу для жінок. Вона заперечує побоювання, що цей візит недоцільний. «Термін «недоцільно» – я не знаю. Я, звичайно, не дозволю обставинам зупинити мене».
Однак, як запевняє Радос, поїздка має приватний характер і більше не є журналістською місією. «Тепер я підвела межу. Мені зараз 69 років, будь-яка розсудлива людина не повинна робити військові репортажі у такому віці».
Чому? «Оскільки це також вимагає фізичних зусиль, ви повинні бути дуже спритними і вміти тікати у разі небезпеки», — повідомляє уродженець Каринтії, який планує в майбутньому написати більше книжок: «Я все ще маю ідеї на задньому плані. маю голову» і можу уявити, що даватиму поради молодим колегам: «Але тільки якщо мене попросять». Тому що: «Немає нічого гіршого, ніж старі журналісти, які вважають себе незамінними».
Повернемося до Афганістану, де Талібан знову перебуває при владі майже рік. “Як це відбулося?” — Запитує себе Антонія Радос і дає відповіді на 328 сторінках. У першому розділі журналіст описує Кабул 1980: «Королівство, схоже на рай». «Війна з тероризмом» та військове розгортання Заходу з 2001 року. Численні історичні аналізи та особистий досвід описують Афганістан як «іграшку великих держав» та «поле битви світової політики».
Йдеться про «важливу, захоплюючу та трагічну країну». «Протягом 40 років після радянського вторгнення Афганістан не був місцем благодійності», – йдеться у книзі. Вона познайомилася з різними типами бійців, «людьми з хуліганським складом розуму» та «людьми, що загорілися думкою про війну, адреналіну, героїзм», підкреслює автор.
А ті міжнародні наймані війська, які роками дислокуються в Афганістані, «тим часом в Україні».
До слова про Україну: За словами Радос в інтерв’ю СН, агресивна війна Росії не лише привертає увагу громадськості, а й гроші.
«Коли кризи зникають із поля зору громадськості, стає все важче організувати допомогу», — каже 69-річний чоловік, маючи на увазі землетрус в Афганістані наприкінці червня.
З 1978 по 1991 рік Радос працював кореспондентом ORF у Чилі, Південній Африці, Сомалі та Ірані. Потім вона перейшла на WDR як спеціальний кореспондент. З 1995 по 2008 рік працювала у РТЛ іноземним кореспондентом у регіонах війни та криз. У тому ж році журналістка, яка отримала численні премії (у тому числі German Media Prize, Romy), була прийнята на роботу спеціальним кореспондентом ZDF, але повернулася в RTL лише через рік. Незважаючи ні на що, вона все ще має надію на Афганістан. Вона впевнена, що мешканці «не дадуть себе перемогти силам, які хочуть над ними правити». Її висновок: «В Афганістані ще не все пройшло», «Немає нічого гіршого, ніж старі журналісти, які вважають себе незамінними». Антонія Радос, журналіст
«Der Standard» – «Президентський саміт у Тегерані».
Путін зустрівся з турецьким та іранським колегами.
Президент Ірану Ебрагім Раїсі прийняв свого турецького колегу Тайіпа Ердогана. Третій на саміті у Тегерані у вівторок, Володимир Путін, мав прибути пізніше.
Усього за кілька днів після саміту США та Аравії за участю президента Джо Байдена у Джидді у вівторок у Тегерані відбулася зустріч президентів Росії, Туреччини та Ірану. Це була перша поїздка Володимира Путіна за межі колишніх радянських кордонів із початку війни в Україні. Основними темами стали Сирія та плани Анкари на військову операцію.
Тим часом, заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов пригрозив атакувати російські війська в Криму. Острів був анексований Москвою в 2014 році.
Це більше, ніж просто саміт, на який президенти Росії та Туреччини вирушили до Тегерану, щоб відвідати свого колегу Ебрагіма Раїсі у вівторок або, у разі Реджепа Тайіпа Ердогана, у понеділок. Були двосторонні переговори та візити до іранського духовного лідера Алі Хаменеї, а також тристороння зустріч: за кілька днів після великого арабського саміту, на якому в Джідді, Саудівська Аравія, з’явився президент США Джо Байден, глави держав продемонстрували, зокрема одну з Ердоганом державу НАТО – що в регіоні є інші центри сили.
З початком війни в Україні Ердоган неодноразово висловлював бажання зустрітися з Путіним, який був стриманий: Анкара підтримує Україну, у тому числі зброєю, грає у сторожовому псі на Босфорі, де не пускають розгорнуті військові кораблі, і її опір розширенню НАТО Фінляндією та Швецією поки що припинено .
Проте Ердоган хоче, щоб Путін дав зелене світло своєї нової військової операції на північному сході Сирії, про яку було оголошено кілька тижнів тому. Кістки повинні були випасти в Тегерані.
Зі свого боку, турецький президент намагається зробити себе корисним, пропонуючи створити «пшеничний коридор», не втрачаючи обличчя перед росіянами. Громадська думка в регіонах Північної Африки та Близького Сходу, яким гостро загрожує голод, аж ніяк не антиросійська: у злиднях звинувачують США та НАТО. Але навіть Москва не зацікавлена у повному розвалі зацікавлених держав.
Астанінський формат.
Росія та Іран – союзники режиму Асада в Сирії, а Туреччина – його противник. Однак усі троє працюють разом у «астанинському форматі», названому на честь (тепер перейменованої) столиці Казахстану, де все почалося. Тристороння зустріч є сьомою зустріччю глав держав в Астані, ще одна Хасан Роухані до літа минулого року була в Тегерані.
У Тегерані також відбувається сьоме засідання «Турецько-іранської ради співробітництва», а також двостороння зустріч Путіна та Раїсі, які востаннє бачилися на «Каспійському саміті» у Туркменістані у червні. Для Путіна це перша поїздка до країни поза межами колишнього Радянського Союзу після вторгнення в Україну.
Головною темою була Сирія. Москва дала зрозуміти кілька днів тому, що вона може зірвати мирні зусилля, які очолює ООН. Дамаск несподівано скасував черговий раунд конституційних переговорів із опозицією у Женеві, який мав розпочатися 25 липня. Чи не скарги Сирії на Женевський механізм чи змову сирійської опозиція, що базується за кордоном, є причиною, а бажання Путіна. Для президента Башара Асада, який і так не хоче йти на жодні поступки, це дуже зручно. І Захід знає, що він ніколи не зрушить з місця, якщо на нього не тиснутиме Москва. Росія звинувачує Швейцарію в тому, що вона втратила нейтралітет, приєднавшись до західних санкцій через війну в Україні. Тому Женева — непридатне місце для переговорів: в останньому турі росіяни скаржилися на проблеми із візами та холодний прийом у Швейцарії. Росія запропонувала інші місця.
Не лише сирійський режим і Росія, а й Іран мають щось проти чергової турецької операції у Сирії — вона стане п’ятою з 2016 року. Однією з можливих цілей турецького нападу є Таль-Ріфаат, а ополченці, що підтримуються Іраном, дислокуються поблизу в шиїтських селах Нубл і Аль-Захра. Це призводить до потенціалу турецько-іранського конфлікту.
Хаменеї попередив Ердогана на їх зустрічі, що будь-яка атака в Сирії лише «допоможе терористам» із ІД. Цього разу це побоювання поділяють Сполучені Штати: Ердоган хоче вигнати курдів із ополченців YPG у Сирії від кордону. Він класифікує їх як «терористів РПК», тоді як США використовували їх як місцеву силу у боротьбі з «Ісламською державою» (ІД). Загони народної самооборони досі тримають його під контролем і спостерігають за тисячами інтернованих колишніх бойовиків ІД та їхніми сім’ями. Однак у Тегерані стверджують, що США – та Ізраїль – самі створили ІДІЛ.
Для США, які ще мають кілька сотень солдатів у Сирії для підтримки YPG або її парасолькової організації SDF (Сирійські демократичні сили), турецька атака на Кобані буде особливо болючою. Місто стало символом у 2014 році завдяки великій битві проти ІД.
Навіть якщо Росія та Іран категорично проти турецького наступу: приниження держави-покровительки сирійських курдів, США теж мало б певну привабливість. А це зажене курдів ще далі в обійми режиму Асада, з яким вони раніше домовились.
Отже, можливо, в Тегерані може бути досягнуто правочину, за яким Туреччина натомість віддасть сирійському режиму трохи більше контрольованої Туреччиною північно-західної частини провінції Ідліб. Там активізувалися операції повстанців, що підтримуються Туреччиною, і терористичної організації ХТШ, з одного боку, і бомбардування з боку російських сил безпеки і режиму, з іншого.
Для Путіна і Раїсі зустріч є контрзаходом щодо поїздки Байдена: меморандум про взаєморозуміння між «Газпромом» і NIOC (Національна іранська нафтова компанія) покликаний підкреслити, що вони також пішли далі президента США у співпраці в енергетика Саудівської Аравії.
І у Путіна з Раїсі теж загальна скарга на нібито західну русофобію чи іранофобію.
Польща. «Kurier Poranny» – «Відкриття Сибірського меморіального музею має шанси стати історичною подією 2021 року».
Відкриття музею є однією з найграндіозніших подій у Польщі за останні роки. Воно відбулося 17 вересня 2021 року, у 82-ті роковини радянської агресії проти Польщі. Сибірський меморіальний музей – це данина пам’яті сибірякам та їхнім сім’ям. Розташований неподалік станції Білосток Фабричний, він коштував 57 мільйонів злотих.
У церемонії брали участь, зокрема, Президент Республіки Польща Анджей Дуда, голова Міністерства культури Петро Глинський, влада Білостока та насамперед сибіряки. Саме цій останній групі присвячено величезний сучасний інститут пам’яті. Основну виставку відвідали гості церемонії 17 вересня у другій половині дня.
Постійна експозиція Сибірського меморіального музею налічує понад 2000 квадратних метрів. У ньому розповідається про долю поляків, засланих до Сибіру. Виставка присвячена часом царських депортацій до Росії, так і радянським депортаціям на Схід. Сибірський меморіальний музей – це данина пам’яті сибірякам та їхнім сім’ям.
«Все починання було великим викликом, пов’язаним з очікуваннями сибірської громади створити нарешті місце, де будуть зібрані всі пам’ятні речі про депортацію поляків до Сибіру під час цих 4-х депортацій – Великої Вітчизняної війни до кінця 1957 року. Відкриття сьогоднішнього музею – це кульмінація багаторічних очікувань та водночас оновлення історії Польщі про трагічну долю засланців», – сказав Ян Бокзар, член правління Сибірського союзу.
На відкритті з’явилися сибіряки з Польщі та зарубіжжя. Був навіть хлопець із Аргентини. Барбара Сокольська передала в дар музею свої особисті речі, що свідчать про ті жорстокі часи.
«Нас було семеро. Мені було лише 4 тижні, коли нас забрали. Мама запакувала мене в кожух, який зараз у нашому музеї. Збереглося багато сувенірів: гарні фотографії, миска, ложка, щоденники, свідчення батьків. Я віддав тут усе, що міг, щоб пам’ять про нас збереглася», – сказав зворушений сибіряк під час прес-брифінгу.
Франція. «Le Figaro» – Донбас: репортаж зі «звільнених» Росією містах-примарах.
Із захопленням Сєвєродонецька та Лисичанська Росія контролює всю Луганську область і зараз готує наступ на Донецьку область.
Але воно панує над спустошеними містами, населення яких значною мірою спорожніло.
…Це дуже цікава тимчасова виставка, що розмістилася на рештках центру Лисичанська, понівеченого тижнями запеклих боїв. Від приїзду групи журналістів (у тому числі спецпосланця «Фігаро»), взятих російською армією до спостереження за «визволенням» міста — за освяченою Москвою формулою — переможці хотіли довести справу до кінця.
По вулиці Довженка перед зруйнованими вивісками переможно вишикувалися російські танки, кожен зі своїм презентаційним табло. Поруч із ними гордо позують кілька солдатів. Навпаки на естакадах виставлено різну зброю та боєприпаси, як на барахолці військових трофеїв. На землі лоток містить кілька ракет та гранатометів різного калібру. Одна з них – протитанкова ракетна установка “Мілан” франко-німецького виробництва.
У сусідньому парку на видному місці залишився снаряд, що застряг у землі, що не розірвався. Ціль маневру? «Щоб довести, що саме зброєю з країн НАТО українські фашисти вбивали мирних жителів та руйнували інфраструктуру», – відповідає капітан Філіпоненко, представник ополчення – армії – самопроголошеної Луганської Народної Республіки (РПЛ). «Питання й у тому, щоб заспокоїти населення, показати йому, що все це вже далеко, що тих, хто застосував проти них цю зброю, більше немає.»
Почуття занедбаності.
Але довкола ретельної постановки вистави одні руїни та запустіння. Ми блукаємо, приголомшені, між будівлями, випотрошеними, почорнілими від полум’я, зі зігнутими надвоє дахами або уламками щебня на землі. Проходить кілька бродячих собак. На асфальті лежать зламані дерева. Великий Палац Культури, чиї елегантні неокласичні колони збереглися, має знесену зсередини оболонку.
На відміну від Мелітополя або Херсона, захоплених майже без боїв, Лисичанськ був знищений вогненним потоком, необхідним для захоплення міста, в якому до 24 лютого було 100 000 жителів і спустошено. Люди Філіпоненка, яким наперед допомагали чеченські підрозділи, увійшли до міста 2 липня, встановивши повний контроль Росії над Луганською областю. Найближчі цілі: Слов’янськ та Краматорськ на заході, у Донецькій області, інший район Донбасу.
Як і в Маріуполі, для російської та проросійської влади після руйнування настав час відновлення.
У знекровленому Лисичанську не працює жоден магазин. Для небагатьох мешканців необхідно прийти і отримати продовольчу допомогу, надану переможцями. Тому кілька десятків мешканців збираються біля вантажівки, коли розпочинається роздача. Вони збираються на галони води, найціннішого товару. Температура 32 градуси, палить сонце.
Коробки з продуктами, макаронами, гречкою також передаються з рук до рук з написом «ми разом». На плечі у начальника роздачі маленький прапор російський; на спині напис «гуманітарна місія». Старий, явно надто п’яний, відвертається. Особи одержувачів виснажені та відзначені тижнями бомбардувань, годинами, проведеними у підвалах. Втома відчутна. Здебільшого це пенсіонери.
Знаходимо ще молоду людину, Владислава, 26 років. Він видихає: «Живемо, як уміємо, я й не думав їхати. Куди? Я хочу жити у своєму місті та допомагати своїм батькам-інвалідам. Він каже, що не хоче формулювати політичну думку, проте робить захоплене селфі з капітаном Філіпоненком після нашої бесіди.
«Я не думаю, що у нас зараз в Україні краще, чоловіки там усі мобілізовані! Сполучені Штати завжди намагалися втручатися сюди; Я вважаю за краще, щоб регіон приєднався до Росії. Навіть якщо мені сумно через те, що важко знову побачити своїх друзів в Україні, я думаю, що Росія відновиться, і ми житимемо тут краще», — каже Владислав.
У результаті спілкування виникає очевидність. Ті небагато, хто залишився за всяку ціну, були насамперед тими, хто добровільно присягнув Москві, а не Києву, чекаючи на прихід Росії, яка, зі свого боку, живе на стійкому почутті покинутості Києвом Донбасу. Інші просто не мали іншого виходу.
«Цей спад через українську владу! Багато егоїзму виявили, вибрали Донбаський геноцид, захоплюється Наталія Чумська, 49-річна продавчиня у шикарних сонцезахисних окулярах, вбираючи елементи російської лідерської мови. Тут багато змішаних сімей, ми всі жили мирно, навіщо ж було робити з нас ворогів? Ми мали вугілля, натрій, скло, каучук, ми експортували по всьому світу. Я гордо бачила на вікнах метро напис «Пролетарський завод Лисичанська»! Навіщо знищувати все?
Однак Наталя не може звинувачувати у цій руйнуванні російський наступ. Вона також сподівається на швидку реконструкцію.
Сєвєродонецьк знаходиться всього за кілька кілометрів. Довгий гак приводить нас туди путівцями навколо підірваних мостів, дач з написом «Тут живуть люди» та імпровізованих могил, виритих у землі. Дорогою місцевість Рубіжного теж здається зруйнованою.
Перше бачення Сєвєродонецька, взяте Росією 25 червня, паралізує. По узбіччям доріг валяються уламки розбитих автомобілів. На нас чекає величезна “панелька” (житловий блок) вся чорна, повністю обпалена, із заскленими стінками. Навпаки, над міськими літерами вже піднято радянський червоний прапор.
Два мешканці зустрічаються нам. Їх мова майже не відрізняється від мови вцілілих лисичан. Перед зруйнованим блоком 65-річна пенсіонерка Ніна Прістінська обмежується тим, що каже, що не розуміє причин цієї війни, яка «не належить простим людям». Її батько був українцем, а мати російською, вона російськомовна і їй не подобалося, за її словами, коли людей змушували говорити українською мовою в державних службах. Зніяковівши, вона наважується висловити думку: «Мені шкода Україні, і я українка, але це теж слов’янський народ, і Росія нічого поганого не зробила, нічого проти неї не маю. Саме сильні світу цього зруйнували місто. Я не знаю… Я не говоритиму про політику. »
Євген Лебедєв, 29-річний комп’ютерник, підкреслює логічне полегшення («ми нарешті дихаємо») для населення після закінчення бойових дій. Він навіть згадує шанс «ще бути в нашому місті, на нашій землі та мати можливість поховати наших людей по-людськи». Він звинувачує Україну відкрито. «Українська армія, вони просто бридкі тварюки, для мене немає сумнівів, що вони зруйнували місто. Вони ховалися в будинках, також били перехожих на вулиці та садили у фургони, декого вбивали».
Завойована земля.
Як і багато хто, Євген говорить про «українців» так, ніби вони з іншої країни. Він почувається російськішим — «Росія завжди захищала Донбас» — і він вважає, що життя завжди буде кращим під владою Росії, а не під владою України.
Перемогли російські та проросійські. Тепер вони правлять на завойованій та сприятливій землі, на дуже старій демографії. На підконтрольних сепаратистам територіях із 2014 року значно скоротилося населення, масово виїхала молодь. 40% мешканців віком від 65 років. Життя там завмерло. За власним зізнанням капітана Філіпоненка, у місті залишилося б менше 20% мешканців Лисичанська.
Таким чином, Москва має над чим попрацювати. «Справжні патріоти повернуться», — запевнив нас лідер РПЛ Леонід Пасічник під час презентації 12 липня нового шпиталю, який фінансує російська армія. Навколо гулко дзвеніли вулиці обласного центру Луганська.
Тільки незліченні рекламні щити розміром чотири на три на підтримку Росії, на звеличення дітей, проти «нацизму» або прикрашені буквою Z не здавалися надто вицвілими від часу. Пасічник завжди заявляв, що хоче якнайшвидшого референдуму (восени?) про приєднання до Російської Федерації.
Наступного дня в постраждалому Маріуполі журналістам представили будівництво нового медичного центру, який також підтримав Російський фонд оборонного розвитку. — Насправді це буде перш за все морг, — обережно промовив один із робітників.
Швейцарія. «20 Minuten – Zurich» – «Ердоган та Путін зустрілися в Ірані»
Путін зустрівся з Ердоганом в Ірані Це все про це.
Деякі ЗМІ запитують, чи буде «нова вісь». Для консервативних російських ЗМІ, навпаки, вже ясно, що це буде «вісь добра»: президент Росії Володимир Путін зустрівся із президентом Ірану Володимиром Путіним у Тегерані.
Офіційна тема: сирійський конфлікт, у якому Анкари, Москви і Тегерана дуже різні інтереси.
Тож питання в тому, чи тепер Росія Туреччині дасть зелене світло для нового наступу на півночі Сирії. Там Анкара хоче провести ще одну військову операцію проти курдських YPG, відгалуження сирійської РПК, «з міркувань безпеки». Поки що це не вдалося через опір Ірану та Росії, деякі з яких співпрацюють з YPG проти терористичної організації ІД і, на відміну від Туреччини, підтримують сирійського правителя Асада.
Однак на тлі українського конфлікту зараз «цілком можливо, що Путін зустрінеться з Ердоганом у Сирії», пише «Шпігель». Тому що Путін не може собі дозволити «відлякати потенційних партнерів, якщо вони, як і Туреччина, є членами НАТО». Політолог Сонер Чагаптай, з іншого боку, каже: «Ердоган запропонує Путіну угоду про керований Туреччиною зерновий коридор, яка певною мірою вигідна для Росії». Таким чином, Анкара могла б переконати Путіна погодитися на турецьке вторгнення в північну Сирію.
«Neue Zürcher Zeitung» – «Путін хоче показати силу».
Потрійний саміт у Тегерані. Переговори між Росією, Туреччиною та Іраном насамперед стосуються конфлікту в Сирії. Однак на задньому плані також ведуться переговори про угоди зі зброєю, видобуток нафти та війну в Україні.
Туреччина, Росія та Іран глибоко протистоять численним конфліктам у регіоні, чи то в Сирії, Іраку чи на Кавказі. Їм вдалося не допустити загострення конкуренції через зони впливу. Але вони не могли вирішити своїх конфліктів. Напад Росії на Україну анітрохи не полегшив складних тристоронніх відносин.
У вівторок президент Росії Володимир Путін та президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зустрілися зі своїм іранським колегою Ебрагімом Раїсі на тристоронньому саміті у Тегерані. І Путін, і Ердоган також провели переговори з революційним лідером аятолою Алі Хаменеї, за яким залишається останнє слово з усіх важливих питань в Ірані. Для Путіна це була лише друга поїздка за кордон після нападу на Україну в лютому, а ось зустріч із Раїсі — третя з початку року.
Ризиковані російські інвестиції.
Для Путіна це демонстрація сили перед ізоляцією. Ще до його прибуття до Тегерану іранська державна нафтова компанія та «Газпром» підписали меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким російський енергетичний гігант інвестує 40 мільярдів доларів у нафтогазовий сектор Ірану протягом наступних кількох років. За їхніми заявами, іранці вже підписали контракти з російськими нафтовими компаніями на чотири мільярди доларів на розробку семи нафтових родовищ.
Відколи США та Європа посилили санкції проти Росії, іранці та росіяни змагаються за одні й ті самі ринки збуту в Азії. Обидва пропонують свою нафту на особливих умовах, причому російська продає більше через її кращу якість. Тому спостерігачі розглядають угоду як політичний сигнал. «Рівень угоди свідчить про те, що Росія та Іран хочуть, щоб західні уряди серйозно ставилися до їхніх спільних економічних амбіцій», – сказав Есфандьяр Батмангхелідж, голова Bourse & Bazaar Foundation, аналітичного центру, що спеціалізується на економічних питаннях.
У разі економічних відносин з Іраном компанії та банки ризикують зіткнутися із санкціями США. Минулого року російські компанії укладали інвестиційні угоди з Іраном на мільярди доларів. Проте контракти були реалізовані. За словами Батмангхеліджа, навіть у період кращих торгових умов у період з 2016 по 2018 рік, коли діяла ядерна угода з Іраном, російські банки неохоче фінансували угоди з Іраном.
Оголошенням у вівторок Росія хотіла продемонструвати, що може знайти нових партнерів, незважаючи на санкції проти її нафтової галузі. «Але я не думаю, що російські компанії роблять кроки, які можуть викликати вторинні санкції лише для того, щоб інвестувати в нафтову промисловість Ірану».
Іран заперечує постачання дронів.
Аналогічними можуть бути вісім меморандумів про взаєморозуміння між Туреччиною та Іраном, які Ердоган та Раїсі підписали у вівторок. Згідно з ними, Тегеран та Анкара хочуть збільшити обсяг торгів з нинішніх 7 до 30 мільярдів доларів. Багато залежатиме від того, чи вдасться ще зберегти ядерну угоду.
Тристоронній саміт відбувся лише за кілька днів після поїздки президента США Джо Байдена на Близький Схід. Таким чином, це намагалися зробити держави Перської затоки, а також Єгипет, Йорданія та Ірак.
Залучення трьох осіб та багатьох різних інтересів до союзу проти Росії, Китаю та Ірану з деякою участю Ізраїлю. Іран хоче підірвати це своїми власними дипломатичними зусиллями. За даними американських джерел, іранці готові продати Росії сотні безпілотників для війни з Україною. Іранці заперечують це і виявилися посередниками у війні.
Туреччина вже кілька місяців намагається виступити посередником, але безуспішно. Як підтвердили у Кремлі, на зустрічі Ердогана та Путіна йшлося і про запланований «пшеничний коридор» для експорту українського зерна через Чорне море. Росія блокує експорт зерна з України, що спричинило різке зростання цін на хліб, особливо на Близькому Сході. Турецька пропозиція дозволить українським судам проходити через Чорне море за погодженим маршрутом.
В останні тижні тисячі іранців протестували проти високих цін на хліб та продукти харчування. Хаменеї став на бік Путіна, але Сирія стратегічно важливіша для іранського керівництва, ніж Україна. Цей конфлікт став предметом зустрічі Раїсі, Путіна та Ердогана у так званому астанинському форматі. Протягом кількох тижнів Ердоган погрожував вторгненням курдським загонам народної самооборони (YPG), які разом зі своїми арабськими союзниками контролюють північний схід країни та невеликий район навколо Телль-Ріфата недалеко від Алеппо.
У рідкіх словах Хаменеї дав відсіч турецькому президентові. «Військова атака на півночі Сирії завдасть збитків Сирії, Туреччині та всьому регіону», – сказав Хаменеї.
Данія. «Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Війна Росії в Україні затьмарює інші виклики в Європі».
Напад Росії на Україну прискорив міжнародну кризу зі зростанням інфляції та нестачею енергії та продовольства. Хвиля проблем затьмарює проблеми Європи з кліматом, біорізноманіттям і безпекою поставок. Новому чеському головуванню в ЄС довелося відмовитися від своїх початкових пріоритетів, звернувши увагу на Україну. Це означає, що інші важливі виклики в найближчий час будуть витіснені з політичного порядку денного, визнають кілька чеських міністрів.
«Politiken» – Путін в Ірані, щоб забезпечити зброю, нафту та союзників.
Чехія. «Hospodarske Noviny» – «Путін шукає союзників. Серед ворогів Заходу».
Оскільки військова агресія Росії в Україні триває 146-й день, президент Росії Володимир Путін вирушив у свою першу відому закордонну поїздку за межі пострадянських країн з початку вторгнення. Він відвідав Тегеран, де зустрівся з лідерами Ірану, включаючи президента Ібрагіма Раїсі (на фото). Той факт, що перша велика закордонна поїздка Путіна після вторгнення в Україну привела до Ірану, посилає Заходу сигнал про те, що Москва буде прагнути будувати відносини з цим ворогом Сполучених Штатів, зазначає Reuters. У Тегерані президент Росії також провів переговори зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом. Також мали говорити про угоду, метою якої є відновлення експорту українського зерна через Чорне море.
Хорватія. «Večernji list» – «Путін зміцнив зв’язки з Іраном, щоб мати справу із США».
Оперативна реакція президента Росії на турне Байдену Близьким Сходом та домовленість про створення «арабського НАТО».
Президент Росії Володимир Путін учора прибув до Тегерану в рамках своєї першої поїздки за межі колишнього Радянського Союзу з початку вторгнення в Україну, де він зустрівся з верховним лідером Ірану аятолою Хаменеї та президентом Раїсі (на знімку).
Президент Росії Володимир Путін прибув учора до Тегерану під час своєї першої поїздки за межі території колишнього Радянського Союзу з початку вторгнення до України, щоб обговорити зі своїми іранським та турецьким колегами Ебрагімом Раїсі та Реджепом Тайіпом Ердоганом сирійський конфлікт та розблокування Українське зерно, на якому та Африка, що є викликом для США.
Путін швидко відреагував на турне Джо Байдена Близьким Сходом, де, крім збільшення видобутку нафти та введення санкцій проти Росії, він також досяг домовленості про створення «арабського НАТО» на чолі Саудівської Аравії, яка протистояла б Ірану в регіоні. Путін також попросив у Ірану поради, як пережити західні санкції, оскільки Іран уже не пам’ятає, коли він не був під американськими санкціями.
Проти «гегемонії США». Троє лідерів та їх делегації також провели двосторонні зустрічі, під час яких обговорили війну, що вирує в Україні, та ядерну угоду, яку Іран підписав зі світовими державами у 2015 році. Саміт у Тегерані проходить у тліючий напруженості, в якій Туреччина як член НАТО знаходиться на одній стороні, а Росія та Іран — на іншій стороні конфлікту.
Показово створення арабо-ізраїльського блоку, що підтримується США, здатного ще більше посилити напруженість і змінити баланс сил на Близькому Сході на шкоду Ірану. Іранці та росіяни хотіли показати Байдену та Бін Салману, який грає на дві карти, що вони навіть сильніші і що війна в Україні нічого не змінила, а зміцнила їхній союз. Найпряміший сигнал, який Путін направив Заходу, полягає в тому, що Росія зміцнюватиме зв’язки з Іраном, тому він зустрівся з найвпливовішим керівником Ісламської Республіки, верховним лідером аятолою Алі Хаменеї, лише через кілька днів після візиту Байдену до Ізраїлю та Саудівської Аравії. Аравія.
Багато аналітиків попереджають, що єдине місце, де справді може статися ядерна війна, — Близький Схід.
За візитом Путіна до Тегерану пильно стежать, тому що вторгнення Росії в Україну серйозно підірвало світовий ринок нафти, а також через попередження Вашингтона про те, що Тегеран планує поставити Росії кілька сотень безпілотників. Іранські ЗМІ, близькі до Революційної гвардії Ірану, пишуть, що Іран поставить Москві кілька сотень безпілотників. Натомість Іран отримає кошти ППО та російські ракети великої дальності, а також безліч озброєнь, за допомогою яких Іран зможе відбити будь-який можливий напад на свою країну. До саміту Росії, Ірану та Туреччини має приєднатися і Китай, щоб це був повноцінний пакт проти «гегемонії США та ЄС», як це називають у Москві, Тегерані та Пекіні. Однак, незважаючи на те, що цей союз виглядає казкою, він був створений лише через інтереси кожної з цих країн.
Приїзд Путіна до Тегерану сповнений політичних меседжів, і цим він насамперед показує США та ЄС, що, незважаючи на санкції, він все ще може укладати союзи та брати участь у міжнародних зустрічах. Потім він нагадує американським та європейським союзникам України, що більша частина світу підтримує війну Кремля проти України. Ердоган вкотре пригрозив «заморозити» членство Швеції та Фінляндії до НАТО. Він показав, що, незважаючи на розбіжності, викликані війною в Україні та двозначністю Туреччини у цьому питанні, альтернативний фронт між Росією, Іраном та Туреччиною, як і раніше, міцний.
З іншого боку, немає сумнівів, що іранці зараз хочуть скористатися розсіяністю, викликаною війною в Україні. Іран та Росія також обговорили нафту і те, як обійти західні економічні санкції проти них. А саме Національна іранська нафтова компанія (NIOC) і російський виробник газу «Газпром» підписали у вівторок меморандум про взаєморозуміння на суму близько 40 мільярдів доларів США. «Газпром» надасть допомогу NIOC у розробці газових родовищ Кіш та Північний Парс та шести нафтових родовищ. «Газпром» також візьме участь у завершенні будівництва проектів із виробництва зрідженого природного газу (ЗПГ) та будівництва експортних газопроводів. З початку року Володимир Путін тричі зустрічався з Ебрагімом Раїсі.
Ердоган грав чутливу балансуючу роль під час російсько-української війни. Туреччина, яка висловила підтримку Україні, але також виступила проти західних санкцій проти Росії, намагалася виступити посередником між Москвою та Києвом для досягнення припинення вогню. Але при цьому продав Україні свої бойові безпілотники Bayraktar, які використовувалися у війні, чим розлютив Росію. Туреччина також виступила проти анексії Криму Росією у 2014 році.
Проте в останні роки Ердоган налагодив тісні зв’язки з Росією у сферах енергетики, оборони та торгівлі, а також залежить від приїзду російських туристів.
Дві «спецоперації». Ердоган приїхав до Тегерану, щоб отримати зелене світло, необхідне йому для початку «спецоперації» проти курдських бойовиків на півночі Сирії, де він хоче створити «безпечну зону». Але турецькому президенту необхідно використати повітряний простір, який значною мірою контролюється Росією, тому він сподівається знайти розуміння своєї операції у Путіна, який також керує спецоперацією в Україні. Натомість Ердоган запропонував себе посередником в українській війні та «доглядачем» коридору для перевезення 22 млн тонн зерна, яке застрягло в Україні. Щоб отримати благословення Путіна, перед поїздкою до Тегерану він знову пригрозив заблокувати Фінляндію та Швецію на членство.
Іспанія. «El País» – «Росія, Іран і Туреччина, за територіальну цілісність… Сирії».
Туреччина, Росія та Іран підтверджують свою гарну гармонію на тристоронньому саміті.
Президенти Росії Володимир Путін; Туреччина, Реджеп Таїп Ердоган, і Іран, Ебрагім Раїсі, вчора продемонстрували свою гармонію на саміті в Тегерані. Троє взяли на себе зобов’язання «єдності та територіальної цілісності» Сирії в контексті страху перед втручанням Анкари на півночі цієї країни. «Неможливо очікувати, що Туреччина залишатиметься бездіяльною, не відповідаючи», – попередив Ердоган.
Володимир Путін і Реджеп Таїп Ердоган провели вчора в Тегерані свою першу особисту зустріч після того, як Кремль ввів свої війська в Україну в лютому минулого року. Обидва лідери провели тристоронній саміт із президентом Ірану Ебрагімом Раїсі, на якому підтвердили прогрес у переговорах щодо розблокування транспортування зерна через Чорне море. У заяві, оприлюдненій трьома сторонами, «вони підтвердили свою рішучість продовжувати співпрацю з метою остаточної ліквідації терористичних осіб, груп, проектів і організацій, гарантуючи безпеку цивільних осіб та їх інфраструктури відповідно до міжнародного права».
«Неможливо очікувати, що Туреччина залишатиметься бездіяльною, не відповідаючи», – попередив Ердоган щодо курдських ополчень YPG на півночі Сирії.
Гарна гармонія була відчутною, незважаючи на геополітичні зіткнення між Туреччиною та Росією на половині планети, від Лівії до Центральної Азії, через Сирію, Кавказ та Україну. За даними Кремля, вони не торкалися доставки турецьких безпілотників до Києва. «Ще не всі проблеми вирішені, але те, що рух є, це добре», – сказав Путін Ердогану.
Під час зустрічі з російськими журналістами Путін детальніше розповів про розмову з Ердоганом про блокаду українського зерна. Він наполягав на тому, що Захід має скасувати санкції не лише щодо російських добрив, «проти яких ніхто не виступав», а й щодо експорту зерна, якого він обіцяв до 30 мільйонів тонн.
Анкара, член-ізгой НАТО, стала великим мостом із Москвою для Заходу в цій кризі. Тут проходили як мирні переговори з Києвом, які зайшли в глухий кут із березня, так і переговори про розблокування транзиту зерна через Чорне море.
Висловився про конфлікт і верховний лідер Ірану Алі Хаменеї, який підтримав вторгнення в Україну. «Якби НАТО не зупинили, через деякий час воно б почало війну під приводом Криму. Захід не хоче сильної Росії», – сказав Хаменеї, повідомляє іранське інформаційне агентство IRNA.
Лідерам Туреччини, Ірану та Росії було про що поговорити. Ці троє утворюють Астанинський процес, захищений резолюцією 2254 Ради Безпеки ООН щодо пошуку виходу з сирійської війни, яка триває вже понад 11 років. Однак Анкара хоче розширити свою територію в Сирійському Курдистані і підтримує частину сил повстанців, які воюють проти Дамаска, а Тегеран і Москва підтримують режим Башара Асада.
І Путін, і Раісі тиснули на Туреччину, щоб вона протистояла США в Сирії. За словами іранського лідера, три сторони домовилися припинити вплив Вашингтона на конфлікт.
У спільній заяві три лідери продемонстрували «свою непохитну відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності Сирійської Арабської Республіки, а також цілям і принципам Статуту ООН». Вони також засудили «зростання активності терористичних угруповань та їхніх філій, незалежно від їх назв, у різних районах Сирії» та наголосили на важливості виконання домовленостей щодо цього «у північній частині країни».
Ердоган знову заявив про намір розпочати новий наступ у Сирійському Курдистані. «Неможливо очікувати, що Туреччина залишатиметься бездіяльною, не відповідаючи, у той час як ця терористична організація продовжує свою сепаратистську програму», — сказав він, маючи на увазі сирійсько-курдські бойовики YPG. «Я чую вас, дорогі друзі, хто розуміє законну стурбованість Туреччини безпекою. Я дякую, але одні слова не загоюють рани», – додав він, вимагаючи від курдів покинути територію в 30 кілометрів від турецького кордону.
Натомість Хаменеї попередив про ризики, які це спричинить за собою: «Збереження територіальної цілісності Сирії є дуже важливим, і військова атака на півночі Сирії безумовно завдасть шкоди Туреччині, Сирії та всьому регіону, а також принесе користь терористам».
Уряд Туреччини хоче створити в Сирійському Курдистані те, що він називає «зоною безпеки».
В інтерв’ю агентству ТАСС посол арабської країни в Росії Ріад Хаддад назвав це твердження таким, що суперечить його ролі гаранта в астанинському форматі: «Ердоган використовує поточні міжнародні події для просування більш ворожої політики щодо Сирії».
Італія. «La Stampa» – Промова Олафа Шольца: «Так Путін зруйнував надії на світ».
«La Repubblica» – «Путін порушує ізоляцію Тегерану».
Литва. «Kauno Diena» – «З незабезпеченими боргами Росії буде важко брати позики на міжнародних ринках, тому що довіра різко падає»,
Люксембург. «Luxemburger Wort» – «Тремтіння перед непостачанням газу».
Люксембурзькі компанії шукають альтернативи.
Ремонт газопроводу «Північний потік-1» «Газпрому» має завершитися сьогодні. Зазвичай. Але чи потече російський газ до Західної Європи завтра, сумнівно. Хоча постачальники Люксембургу не купують природний газ безпосередньо в Росії, компанії та цілі сектори в цій країні також страждають від дефіциту газу та, як наслідок, зростання цін на електроенергію. «Зараз ми інтенсивно працюємо над планами на випадок надзвичайних ситуацій, які мають набути чинності, коли газу стане ще дефіцитніше», — повідомляє промислова асоціація Fedil.
Компанії, опитані Luxemburger Wort, розглядали різні варіанти. Однією з них є ідея заміни газу як палива дизелем чи вугіллям у короткостроковій перспективі. Шкода для навколишнього середовища. З іншого боку, майже кожна компанія хоче покращити власне постачання завдяки швидкому розширенню відновлюваних джерел енергії.
Німеччина. «Der Tagesspiegel»- «Іран уклав альянс з Газпромом. Російська державна компанія допоможе розширити виробництво енергії».
«F.A.Z.» – Союз звинувачує Шольца в бездіяльності щодо поставок зброї в Україну
Фрай: майже нічого не відбувається.
Невдоволення також у ВДП.
Позачергова сесія Бундестагу?
Опозиція незадоволена станом поставок зброї в Україну і погрожує федеральному канцлеру Олафу Шольцу (СДПН) у найкоротший термін передати це питання до парламенту. Майже три місяці тому Бундестаг звернувся до уряду з проханням також поставити Україні «важке озброєння та складні системи» для боротьби з російськими нападниками, в тому числі шляхом обміну кільцями. Поточний список важкого озброєння федерального уряду включає лише сім самохідних гаубиць.
За даними Кільського інституту світової економіки, жодна країна не має більшого розриву між зобов’язаннями та поставками. Тільки Польща поставила приблизно в шість разів більше військового матеріалу, ніж Німеччина.
Проект обміну кільцями з Польщею, який мав замінити майже 300 танків Т-72, схоже, на межі провалу. Як з’ясував політик безпеки ХДС Родеріх Кізеветтер, «пропозиція» з Німеччини включала 20 старих танків Leopard «з поставкою по одній штукі на місяць з квітня 2023 року і по три штуки на місяць з жовтня 2023 року. 20 за майже 300», тобто , каже Кізеветтер, «далеко від очікувань».
Парламентський керівник парламентської групи Союзу Торстен Фрай (ХДС) сказав: «Існує великий розрив між розмовами та діями, коли йдеться про федерального канцлера. Олаф Шольц анонсує поставки зброї та на повний голос говорить про активну підтримку України. Насправді майже нічого не відбувається. Замість того, щоб допомогти, федеральний уряд забороняє німецьким збройним компаніям постачати відповідні матеріали». Федеральний уряд відмовляється надати Україні відповідну зброю для самооборони.
Фрай сказав, що «гра в хованки» коаліції «Світлофор» порушила рішення Бундестагу, який прямо закликав до доставки важкого озброєння. «Якщо федеральний канцлер і надалі залишатиметься бездіяльним, ми повинні якомога швидше вирішити цей конфлікт на рівні парламенту».
Зростає невдоволення і у ВДП. Голова комітету з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн сказала, що «карти мають бути на столі», і далі: «Ми просто стурбовані тим, що руки будуть покладені на коліна».
Друга колонка справа: «Коаліційний тепловий насос».
Однією зі спадщин епохи Меркель є припущення рідко драматичних помилкових суджень. Згідно з прощальним подарунком великої коаліції німцям, через кілька років споживання електроенергії в Німеччині різко зросте. Ще десятьма роками раніше всі партії, насамперед Зелені, зважали на те, що вироблення електроенергії на АЕС, які ось-ось закриють, можна легко врятувати, накриє вітер і сонце. Це був довгий шлях, щоб лежати у вашій кишені.
Справді, продуктивність виробництва електроенергії та ефективність споживання зросли. Проте ефекти з’їдає той факт, що вихід із трьох джерел енергії – атомної, нафти та вугілля – супроводжується різким зростанням попиту, який він сам і створив. Результатом є прорахунок, який був такий великий, що повторювати його не хочеться. Але це не виключено. Адже помилка була заснована не на математиці, фізиці чи економіці, а на політиці, яка хоче виробляти енергію насамперед із моральної точки зору. Це не змінилося й досі.
Війна проти України була б гарною нагодою усвідомити життєздатність, а точніше: прірви німецької енергетичної моралі. Відмова спочатку від атомної енергії, а потім від вугілля означала, що єдиним проміжним рішенням, що залишилося, був природний газ, тому що, як би швидко не розвивалася вітрова і сонячна енергія, розрив не може бути закритий. Тепер ви можете бачити, наскільки великий розрив. Від нього залежить вся Німеччина, і цю слабкість безжально використовує путінська сировинна мафія.
Через війну виходить національна трагедія, яка натякає те що, що сталося, якби Німеччина негайно захотіла стати кліматично нейтральною, тобто. також відмовилася від газу. Це було б катастрофою. Принаймні навколо газового ембарго, яким навесні захоплювався навіть колишній федеральний міністр довкілля від ХДС, стало зовсім тихо.
Але в результаті не пауза, а сильніші клятви вимовляються з приводу німецької революції, яка продається як промислова. «Парові машини 21 століття», вітер, сонце та «зелений» водень, за словами міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок на конференції з клімату в Бонні, мали б замінити «ткацькі верстати» 20 століття, вугілля, нафту. та газ, остаточно витіснивши. І знову: прекрасний образ чудової мети у чудовому майбутньому. Але чи це реалістично? Чи він ґрунтується на черговому драматичному прорахунку?
Вже сам факт того, що стара мрія про щастя тепер має підтримуватись «зеленим» воднем, викликає скептицизм. Газ має зробити зелену електроенергію, що запасається, і подолати темну депресію — велика сліпа пляма в кожному розрахунку Лішена-Тріттіна, вітер і сонце можуть якось покрити 100 відсотків потреб Німеччини в електроенергії. Однак Німеччина навряд чи зможе виробляти стільки водню (до речі, дуже неефективний спосіб використання електрики), щоб обходитися без ткацьких верстатів.
Питання в тому, чи досягне колись успіх світу. Щоб повірити в це, світлофорна коаліція запускає свій політичний тепловий насос. Вона висмоктує необхідну впевненість із непевних прогнозів, щоб мати можливість робити все більш сміливі прогнози.
Якою б прекрасною не була картина Баербок, вона не без недоліків. Це навіть не враховує ядерну енергію, хоча Німеччина проводить другий «стрес-тест» за короткий час, щоб з’ясувати, чи справді вона належить до парових машин. Запеклість, з якою в Німеччині точиться полеміка про те, що атомні електростанції нешкідливі для клімату, показує, наскільки великою може бути священна корова в країні моралі. Розворот був би революцією всередині революції, яка має набагато більше спільного з чистою ідеологією і набагато менше з «чисто фактичним» передбаченням, ніж міністр економіки Роберт Хабек хоче переконати нас. Стрес-тест – це насамперед стрес-тест для вас самих.
Це не робить Німеччину зразком для наслідування. Жодна країна не хоче дозволити собі витрати, ціни, ризики та обхідні шляхи, які передбачає «німецька» політика. Не тільки, а й перш за все для Німеччини наслідки війни проти України кидають тінь на кліматичну політику. Для більшості інших країн, які мають значення, незалежно від того, чи може це бути самогубством перед лицем зміни клімату, порядок денний енергетичної політики суттєво не змінився. Німеччина постійно ускладнює собі щось змінити.
Колонка: «Анкара і Тегеран посилюють співпрацю»
У вівторок у Тегерані, перед початком зустрічі на вищому рівні між президентами Ердоганом, Раїсі та Путіним, Туреччина та Іран домовилися активізувати співпрацю, підписавши вісім угод. Проте іранський революційний лідер Хаменеї застеріг Ердогана від нового вторгнення до Сирії. Такий крок завдасть шкоди всьому регіону, сказав Хаменеї. Окрім Сирії, на саміті мають обговорити питання продовольчої та енергетичної безпеки.
Колонка: Кречмер – Заморозити війну в Україні.
Зважаючи на різке зростання цін на енергоносії в Німеччині, прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер (ХДС) закликав «заморозити» війну в Україні. Це не означає ні поразки, ні миру, але це дасть час для посилення власної обороноздатності та реорганізації енергопостачання, сказав Кречмер у вівторок у Дрездені. Інакше існує ризик величезних соціальних потрясінь і деіндустріалізації. Німеччина повинна бути посередником із Францією та Сполученими Штатами.
«PNP» – «Кажуть, що Росія знову постачає газ – але менше».
Після завершення ремонтних робіт на газопроводі «Північний потік-1» у Балтійському морі газ нібито знову надходитиме до Європи – хоча й значно менше, ніж раніше. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на два джерела, знайомих з експортними планами. Згідно з цим, поставку планують відновити завтра вчасно після завершення планових ремонтних робіт. Однак обсяг має бути нижчим за звичайну потужність — близько 160 мільйонів кубометрів на добу.
Кажуть, що використання становить близько 40 відсотків. Звіт викликав стрибок цін на фондовому ринку. Єврокомісія сьогодні хоче представити надзвичайний план щодо постачання газу.
Тим часом президент Росії Володимир Путін прибув до Тегерана для переговорів зі своїми колегами з Туреччини та Ірану. Після перебування в Таджикистані наприкінці червня це вже друга закордонна поїздка Путіна з початку російської війни проти України. На зустрічі з Реджепом Таїпом Ердоганом і Ебрагімом Раїсі президент Росії закликав до більшої єдності в політиці щодо Сирії. Він звинуватив Захід у втручанні. Він би «взяв курс на розчленування країни». Росія, Туреччина та Іран, яким Путін поступився ключовою роллю у формуванні майбутнього Сирії, мали б разом протистояти цьому.
«Особливо тривожна ситуація в районах, які не підпорядковуються сирійській владі», – сказав Путін. З цих територій існує підвищений ризик екстремізму та сепаратизму. Путін закликав повернути ці території під владу «законної влади». Він мав на увазі президента Башара Асада, який знову контролює значну частину країни. Решта знаходиться під контролем турецьких військ, повстанців або курдів. Ердоган оголосив про продовження турецької військової операції в Сирії і закликав підтримати Путіна і Раїсі.
Ізраїль. «The Jerusalem Post» – «Ізраїль з побоюванням дивиться на візит Путіна до Ірану».
Підпис під фото: «ПРЕЗИДЕНТ РОСІЇ Володимир Путін учора на прогулянці з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі у Тегерані».
Візит президента Росії Володимира Путіна до Тегерана у вівторок пов’язаний не з Ізраїлем, а на тлі напруженості у російсько-ізраїльських відносинах. Отже, зустріч із іранськими лідерами, які закликають до знищення Ізраїлю, може посилити напруженість.
Ця напруженість виникає на тлі війни в Україні. Прем’єр-міністр Яїр Лапід, який на той час був міністром закордонних справ, за кілька днів засудив вторгнення Росії в Україну, а Ізраїль проголосував проти Росії на Генеральній Асамблеї ООН. Ізраїль відправив в Україну велику кількість гуманітарної допомоги та захисного спорядження.
Водночас, тодішній прем’єр-міністр Нафталі Беннет постарався не критикувати Москву безпосередньо, а Ізраїль не спрямовував жодної військової допомоги Києву, щоб не загрожувати механізму деконфліктної ситуації, який дозволяє Ізраїлю бомбардувати іранські цілі в Сирії, де є значна присутність російської армії.
Крім того, Єрусалим хотів переконатися, що він може продовжувати допомагати російським та українським євреям, які хочуть іммігрувати до Ізраїлю.
Ця стратегія дала неоднозначні результати. Механізм деконфліктної ситуації в основному не пошкоджений, хоча Москва різко та публічно критикувала удар по міжнародному аеропорту Дамаска минулого місяця.
Російський уряд перешкоджає зусиллям Єврейського агентства допомогти російським євреям переїхати до Ізраїлю, називаючи цю організацію «іноземним агентом». Інші точки тертя, такі як висловлювання Росії проти Ізраїлю в ООН та суперечки щодо землі Російської православної церкви в Єрусалимі, також зберігаються.
Візит Путіна до Ірану також пов’язаний з війною в Україні. Більш ізольована, ніж будь-коли, і Росія, яка перебуває під масовими санкціями з боку Заходу, потребує всіх можливих друзів і нових ринків для продажу своїх товарів — особливо зброї, оскільки Іран має власні джерела енергії — і для купівлі безпілотників. Візит Путіна «викликає подив», Кнесет із закордонних справ.
Туреччина. «Daily Sabah» – «Туреччина та Іран зобов’язуються покращити двосторонні відносини».
Ердоган і Раїсі співголовували на сьомому засіданні Ради співробітництва високого рівня Туреччини з Іраном для посилення двосторонньої співпраці.
ТУРЕЧЧИНА та Іран вчора пообіцяли зміцнювати двосторонні зв’язки, а президент Реджеп Таїп Ердоган підкреслив необхідність продовжувати боротьбу з терористичними організаціями в знак солідарності.
Терористичні організації, такі як РПК, її відгалуження та Терористична група Ґюленіста (FETÖ), є «порушниками спокою як для Туреччини, так і для Ірану. Ми повинні продовжувати боротьбу з ними в знак солідарності», – сказав Ердоган під час прес-конференції зі своїм іранським колегою Ебрагімом Раїсі в столиці Тегерані.
Обидва лідери співголовували на сьомому засіданні Ради співробітництва високого рівня між Туреччиною та Іраном для посилення двостороннього співробітництва та підписали загалом вісім угод у сферах торгівлі, соціального забезпечення та спорту.
Під час зустрічі, яка відбулася за участю профільних міністрів, обговорювалися всі аспекти турецько-іранських відносин та можливі кроки для посилення двостороннього співробітництва. Окрім двосторонніх відносин, обговорювалися також регіональні та глобальні питання.
Ердоган висловив переконання, що країни збільшать обсяг двосторонньої торгівлі до 30 мільярдів доларів.
Пізніше цього дня Ердоган, Раїсі та президент Росії Володимир Путін зустрінуться на сьомому тристоронньому саміті в астанинському форматі, щоб обговорити останні події в Сирії та боротьбу з терористичними організаціями.
Щодо тристоронньої зустрічі в Тегерані, Ердоган сказав, що зустріч буде переоцінкою Астанинського процесу 2017 року.
Ердоган прибув до Тегерана в понеділок увечері і був прийнятий Раїсі вчора вранці в палаці Садабад.
Пізніше він зустрівся з верховним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї, який має останнє слово в основній державній політиці.
ПЕРЕГОВОРИ ПО СИРІЇ.
Президент Ірану вчора прийняв своїх турецького та російського колег для переговорів щодо війни в Сирії під час тристороннього саміту, затьмареного наслідками російського вторгнення в Україну. Очікувалося, що Анкара, Москва і Тегеран обговорять триваючу громадянську війну в Сирії і боротьбу з тероризмом під час зустрічі лідерів трьох країн в Астані в Ірані.
Це був перший саміт, організований президентом Ірану Раїсі з моменту його вступу на посаду минулого року, а також друга поїздка Путіна за кордон і перша поїздка за межі колишнього Радянського Союзу після того, як він віддав наказ про вторгнення в Україну.
Крім того, президент Ердоган став першим лідером НАТО, який зустрівся віч-на-віч з Путіним після того, як минулого місяця блок оголосив Росію «найзначнішою» загрозою, оскільки лідери НАТО схвалили нову Стратегічну концепцію для військового альянсу.
Путін, якому цього року виповнюється 70 років, за останні роки здійснив кілька закордонних поїздок через пандемію COVID-19, а потім кризу в Україні. Його остання поїздка за межі колишнього Радянського Союзу була до Китаю в лютому.
Саміт відбувся через кілька днів після того, як президент США Джо Байден відвідав Близький Схід вперше після вступу на посаду, відвідавши регіональних ворогів Ірану Ізраїль та Саудівську Аравію.
Але тристоронній саміт нібито зосереджений на Сирії в рамках «Астанинського мирного процесу», спрямованого на припинення більш ніж 11-річного конфлікту в арабській країні.
Усі троє залучені до Сирії, причому Іран і Росія підтримують Башара Асада, а Туреччина підтримує опозицію.
Астанинський мирний процес був запущений у січні 2017 року з ініціативи Туреччини, Росії та Ірану для встановлення режиму припинення вогню та контролю над конфліктними процесами в Сирії. Астанинська ініціатива продовжує використовуватися як майданчик для обговорення політичних і гуманітарних питань.
Головним на порядку денному тристоронніх переговорів, у яких візьме участь Туреччина, будуть зусилля щодо зменшення насильства в Сирії, де Ердоган пообіцяв розпочати більше військових операцій, щоб розширити 30-кілометрові (20-мильні) «зони безпеки» вздовж кордону. І Москва, і Тегеран виступають проти будь-яких подібних дій Туреччини.
Зустріч відбулася після того, як Ердоган нещодавно попередив, що Туреччина планує розпочати нову операцію на півночі Сирії проти сирійського відділення терористичної групи PKK, YPG, яка загрожує національній безпеці та безпеці кордону Туреччини.
Ердоган заявив, що оскільки Сполучені Штати та Росія не виконали своїх зобов’язань щодо забезпечення безпечної зони вздовж прикордонного регіону, Туреччина готова розпочати операцію, щоб захистити націю та місцеве населення на півночі Сирії від PKK/YPG. У жовтні 2019 року Росія зобов’язалася вивести терористичне угруповання з Таль-Ріфаат і Манбідж після досягнення угоди з Туреччиною під час операції «Джерело миру». У Москві також пообіцяли, що терористів відведуть за 30 кілометрів від кордону на трасі М4 і в район за межами зони проведення операції «Джерело миру».
YPG контролює значні частини північної Сирії і розглядається Вашингтоном як важливий союзник у боротьбі з ІДІЛ, незважаючи на серйозні занепокоєння та застереження щодо безпеки Туреччини, її союзника по НАТО.
Верховний лідер Ірану вчора під час візиту до Ердогана сказав, що будь-яка операція Анкари на півночі Сирії буде «згубною» для регіону.
«Це, безумовно, завдає шкоди Сирії, Туреччині та регіону та не виконає політичних дій, очікуваних сирійським урядом», — сказав Хаменеї, згідно із заявою, опублікованою на його офіційному веб-сайті.
Оскільки Росія зосереджує свій військовий потенціал на Україні, Іран, здається, посилює свою діяльність у Сирії на користь режиму на тлі підготовки Туреччини до можливої операції.
Операція є частиною планів Туреччини створити безпечну зону вздовж її кордону з Сирією, яка сприяла б добровільному поверненню сирійських біженців.
Гуманітарні питання в Сирії також потрапили в центр уваги після того, як минулого тижня Росія скористалася своїм правом вето в Раді Безпеки ООН, щоб змусити обмежити доставку допомоги 4,1 мільйонам людей на північному заході Сирії, які утримуються опозицією, через шість місяців замість року.
Росія втрутилася в конфлікт у 2015 році, об’єднавши зусилля з ліванськими бойовиками «Хезболли» та іранськими силами та використовуючи свою повітряну міць, щоб підтримати новоспечену армію Асада та, зрештою, переломивши ситуацію на його користь.
Підтримувані Туреччиною операції в попередні роки витіснили YPG і терористів ІДІЛ з північно-західного анклаву Афрін і низки прикордонних міст далі на схід. З 2016 року Анкара розпочала три успішні антитерористичні операції через свій кордон на півночі Сирії, щоб запобігти формуванню терористичного коридору та забезпечити мирне поселення жителів: «Щит Євфрату» (2016), «Оливкова гілка» (2018) та «Джерело миру» (2019).
Саміт також дозволив Ердогану провести свою першу зустріч з Путіним після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.
Стаття «Російські ракети вдарили по містах України, у центрі уваги постачання газу».
РОСІЙСЬКІ сили продовжували бомбардувати міста по всій Україні, інтенсивно обстрілюючи Суми на півночі, касетні бомби націливши на Миколаїв і завдавши ракетного удару по Одесі на півдні, заявила вчора влада.
Не зумівши захопити столицю Київ на початку вторгнення 24 лютого, Росія перейшла до кампанії нищівних бомбардувань, щоб зміцнити та розширити свій контроль над півднем і сходом України. Україна каже, що російські війська посилили удари на дальній відстані по цілях далеко від фронту, вбивши велику кількість мирних жителів.
Москва завдала ударів по містах по всій Україні інтенсивним обстрілом на півночі та касетними бомбами та ракетним ударом на півдні, тоді як російський «Газпром», який керує газопроводом, заявив клієнтам у Європі, що не може гарантувати постачання газу через «надзвичайні» обставини.
Україна заявляє, що російські війська посилили удари на великій дистанції по цілях далеко від фронту, вбивши велику кількість мирних жителів. Москва заявляє, що завдає ударів по військових цілях.
Президент України Володимир Зеленський каже, що Росія випустила понад 3000 крилатих ракет і незліченну кількість артилерійських снарядів протягом п’яти місяців конфлікту.
На вихідних Зеленський відсторонив голову безпеки країни та головного прокурора, заявивши, що вони не змогли вивести російських шпигунів зі своїх організацій.
Незважаючи на те, що він розкрив інформацію про проникнення Росії в СБУ, представники США в понеділок заявили, що Вашингтон продовжуватиме ділитися розвідданими, які, за словами офіційних осіб США, використовує Київ у відповідь на атаки Москви.
Цей тиждень може стати ключовим для європейських країн, стурбованих впливом війни та санкцій на постачання газу. Росія має відновити свій головний газопровід до Німеччини, Nord Stream 1, найближчими днями після планового ремонту, але європейці стурбовані, що Москва може залишити його закритим.
Російський «Газпром», який керує газопроводом, повідомив споживачам у Європі, що не може гарантувати постачання газу через «надзвичайні» обставини, згідно з листом, з яким ознайомилося Reuters, підвищуючи ставки в економічній суперечці із Заходом.
ВАЖКЕ БОМБАРДУВАННЯ
В Одесі внаслідок російського ракетного удару поранено щонайменше чотирьох людей, вщент спалено будинки та підпалено інші будинки, повідомив у своєму Telegram-каналі речник ОДА Олексій Мацулевич.
Російські війська обстріляли Миколаїв касетними снарядами в понеділок, поранивши щонайменше двох людей і пошкодивши вікна та дахи приватних будинків, повідомив мер українського міста Олександр Сенкевич у соцмережі.
По Сумській області випущено понад 150 мін і снарядів, повідомив у Telegram голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
«Вогонь вели з мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Також росіяни відкривали вогонь з кулеметів і гранатометів», – сказав він.
Російські війська безуспішно намагалися просунутися до міста Авдіївка на північ від Донецька, повідомив голова Авдіївської військової адміністрації.
Віталій Барабаш, сказав учора що українські сили відтіснили росіян після того, як останні атакували кілька днів. «Втрати ворога набагато більші, ніж наші», – сказав він, і включають близько 40 загиблих. Reuters не зміг одразу перевірити повідомлення з поля бою.
Київ сподівається, що війна настала переломним моментом, оскільки Москва вичерпала свої наступальні можливості, захопивши кілька невеликих міст на сході, тоді як Україна зараз має західну зброю далекого радіусу дії, яка може завдавати ударів у тилу Росії.
Київ посилається на серію успішних ударів по 30 російських логістичних центрах і вузлах боєприпасів, які, за його словами, завдають шкоди російським артилерійським силам, яким потрібно щодня транспортувати тисячі снарядів на фронт.
У дописі у Facebook у понеділок головнокомандуючий українськими військами генерал Валерій Залужний назвав надані США передовими ракетними системами великої дальності, відомими як HIMARS, те, що вони допомогли «стабілізувати ситуацію» шляхом «значних ударів по ворожих командних пунктах, боєприпасах і складах палива». склади».
Росія заявила в понеділок, що міністр оборони Сергій Шойгу наказав військовим зосередитися на знищенні ракет та артилерії, що поставляються Україні із Заходу.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу в понеділок погодилися надати Україні ще 500 мільйонів євро (504 мільйони доларів) із фондів ЄС на озброєння, збільшивши підтримку блоку до 2,5 мільярдів євро після вторгнення Москви 24 лютого.
На півдні Україна готує контратаку, щоб відвоювати найбільшу частину території, захоплену після вторгнення. Україна повідомила про знищення російських ракетних систем, засобів зв’язку, радарів, складів боєприпасів і бронетехніки під час ударів на півдні Херсонської області.
На сході українські війська вийшли на початку липня з Луганська, однієї з двох областей, на які Росія претендує від імені своїх сепаратистських ставлеників.
Київ стверджує, що Москва планує ще один штурм, щоб захопити останню контрольовану Україною зону сусідньої Донецької області.
Президент Володимир Путін каже, що його напад на Україну є «спеціальною військовою операцією» з демілітаризації сусіда Росії та викорінення небезпечних націоналістів. Київ і Захід називають це спробою відвоювати країну, яка вийшла з-під влади Москви в 1991 році.
«OLAY» – «Мета – 30 мільярдів доларів». Президент Ердоган підкреслив співпрацю в боротьбі з тероризмом на прес-конференції, яку він провів зі своїм іранським колегою, шефом. Глава зазначив, що цільовий обсяг торгівлі між двома країнами може становить 30 мільярдів доларів.
Анонс статті «Тегеран проти операції проти Сирії».
Підпис під фото: «Привернув увагу набряк на обличчі Путіна, який приїхав до Тегерана на саміт. Стверджувалося, що російський лідер лікувався від раку».
Саудівська Аравія. «Arab News» – «Ердоган вимагає від Росії та Ірану підтримки сирійської кампанії»
Тегеран готовий експортувати військову техніку та озброєння, заявив командувач сухопутних військ.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у вівторок заявив лідерам Росії та Ірану, що очікує їх повної підтримки у боротьбі Анкари з «терористами» у Сирії.
Коментарі Ердогана під час саміту в Тегерані пішли за тижнями попереджень про те, що Туреччина може незабаром розпочати нове військове вторгнення до північних прикордонних районів країни, що роздирається.
Москва та Тегеран підтримували уряд Дамаска у сирійському конфлікті, а Анкара підтримувала сирійських повстанців.
І Росія, і Іран мають військову присутність у тих частинах Сирії, які згадуються як можлива мета нового нападу Туреччини.
Ердоган звинувачує оголошених поза законом курдських бойовиків у тому, що вони використовують прикордонний регіон як плацдарм для свого багаторічного повстанського руху проти турецької держави.
«Чого ми очікуємо від Росії та Ірану, то це їхньої підтримки Туреччини в її боротьбі з тероризмом», — сказав Ердоган у телезверненні.
Ердоган зазначив, що у 2019 році Туреччина уклала угоду з Москвою та Вашингтоном, згідно з якою обидві країни мали допомогти відтіснити курдських бойовиків, оголошених поза законом, на 30 км від сирійсько-турецького кордону.
«Цього досі не сталося», – сказав Ердоган. – Давно пора.
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї раніше заявив Ердогану, що новий турецький наступ завдасть «шкоди» регіону. Вашингтон та Москва також закликали Туреччину до стриманості.
Попередні кампанії Туреччини були націлені на сирійські відгалуження Курдської робочої партії.
РПК оголошено «терористичною» організацією Анкарою, а також Вашингтоном та ЄС. Але сирійське відгалуження РПК відіграло центральну роль очолюваної США кампанії проти ІДІЛ у Сирії.
«Слід чітко розуміти, що в майбутньому нашого регіону немає місця для сепаратистських терористичних організацій», – сказав Ердоган. «Ми продовжимо нашу боротьбу з терористичними організаціями найближчим часом».
Ердоган сказав, що курдське ополчення YPG робить кроки по поділу Сирії за іноземної підтримки і що сирійському народу буде вигідно позбавити країну від них.
Президент Ірану Ебрагім Раїсі заявив, що Тегеран підтримує політичне вирішення сирійської кризи. У телевізійному виступі на тристоронньому саміті він сказав: «Доля Сирії має вирішуватись її народом без іноземного втручання… незаконна присутність окупаційних сил США дестабілізує Сирію… потужна присутність сирійської армії допоможе зберегти цілісність країни».
Окремо командувач сухопутних військ армії Ірану Кіумарс Хейдарі заявив, що Тегеран готовий експортувати військову техніку та озброєння.
«В даний час ми готові експортувати військову техніку та озброєння”, – сказав Хейдарі через тиждень після того, як США звинуватили Іран у підготовці відправки до Росії “кілька сотень безпілотників».
«Asharq Al-Awsat» – «Москва звинувачує Вашингтон у перетворенні України на «другий Афганістан».
Розвідка США говорить про намір Росії розмістити 571 тисячу військових.
Хаменеї на вчорашній зустрічі з Путіним у присутності керівника (Reuters)… І в контексті Путіна та Ердогана, коли вони зустрілися на двосторонній зустрічі (AFP)
«Будь-яка військова атака (на півночі Сирії) завдасть шкоди Туреччині та Сирії і не принесе користі чи користі лише терористам», – сказав керівник терористів Алі Хаменеї.
Президент Росії Володимир Путін розпочав свою діяльність у Тегерані із зустрічі з президентом Ібрагімом Раїсі, після чого сторони перейшли до зустрічі з Хаменеї. Потім Путін провів окрему зустріч з Ердоганом перед початком роботи тристороннього саміту, присвяченого сирійському питанню.
Москва звинуватила Вашингтон у спробі перетворити Україну на “знову Афганістан”, надаючи Києву зброю.
Він заявив, що Росія продовжуватиме військові дії в Україні до досягнення всіх своїх цілей. До того, що мир в Україні «буде досягнутий на російських умовах».
Медведєв заявив, що Сполучені Штати провели посилені операції з перекачування озброєнь «без безконтрольного і безконтрольного київського режиму, який знаходиться в агоні, і не взяв його під контроль».
Медведєв сказав, що «незважаючи на жахливий провал минулого року і залишення військової техніки на 58 мільярдів доларів в Афгані або Афгані,
Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив співробітникам міністерства національної розвідки, що інформація розвідки надходила зі Сполучених Штатів, «Дональд» у Кенії. Сказав «Існує глибока синергія між нашою розвідкою та нашою дипломатією, яку ми зараз відкриваємо по-новому».
Блінкен висловив переконання, що це має продовжуватися «не тільки коли йдеться про російську агресію проти України, а взагалі коли і де завгодно».
Блінкен додав: «Якщо ми й надалі будемо дотримуватися найвищих стандартів точності, достовірності та прозорості, ми зможемо використовувати розвіддані новими способами для підтримки нашої дипломатії», — наголосив він, підкресливши, що такий підхід «проливає світло на небезпечну та дестабілізуючу діяльність терористичної організації».
ОАЄ. «The National» – «Путін у Тегерані для переговорів щодо Сирії та нафти».
Путін вчора прибув до Тегерана на саміт щодо Сирії з лідерами Ірану та Туреччини.
Зустріч відбувається після так званих дискусій у форматі Астани щодо Сирії та є першою закордонною поїздкою пана Путіна за межі колишнього Радянського Союзу після вторгнення в Україну.
Росія здійснила військове втручання, щоб підтримати президента Сирії Башара Асада, допомагаючи режиму пережити громадянську війну, в якій Іран також є гарячим прихильником уряду в Дамаску. Ця взаємна підтримка пана Асада поглибила російсько-іранські зв’язки. Туреччина, навпаки, підтримує повстанські угруповання на північному заході Сирії.
Незважаючи на те, що в центрі обговорення буде Сирія, пан Путін, ймовірно, обговорить війну в Україні з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
Зустріч відбулася лише через кілька днів після того, як російські та українські діячі зустрілися з турецькими офіційними особами, щоб досягти угоди щодо експорту зерна.
Пан Путін також, ймовірно, обговорить загальмовані міжнародні переговори про відновлення ядерної угоди з Іраном 2015 року. Минулого тижня США попередили, що Іран готується надіслати Росії сотні безпілотників, включно з моделями, здатними нести зброю, на тлі значних втрат серед московських військових, оскільки війна в Україні наближається до шостого місяця.
Національна іранська нафтова компанія та російський «Газпром» підписали угоду про стратегічне співробітництво в проектах вартістю близько 40 мільярдів доларів США (146,9 мільярда дирхамів), повідомило вчора державне інформаційне агентство Ірану Shana.
«Gulf News» – «Альянс проти США: Путін проводить переговори в Тегерані з лідерами Ірану та Туреччини».
Індія. «The Times of India» – «Росія про затримку свого вантажного судно у Кочі».
Російське посольство повідомило МЗС про затримання індійською владою в Кочі російського вантажного корабля, заявивши, що це ж судно використовувалося для доставки військових вантажів для індійських збройних сил.
Судно, мабуть, було затримано через заяви естонської компанії про те, що власник судна винен їй грошей. Посольство заявило, що направило до міністерства закордонних справ Росії та ЄС з газової битви за ЗПГ-угоди GAIL, міністерству P 19 офіційний запит про «пояснення обставин інциденту», а також попросило міністерство забезпечити «беззастережне дотримання» прав російських судновласників та екіпажу.
Китай. «Global Times» – «Китайсько-індійські переговори не повинні турбувати США та Захід».
Китай та Індія повинні віддати свою долю у власні руки та здійснити власний національний розвиток та відродження.
У неділю на прикордонному пункті Молдо-Чушул на індійській стороні розпочалася 16-а зустріч на рівні командування корпусами між Китаєм та Індією. Пізно ввечері в понеділок обидві сторони випустили спільний прес-реліз, у якому підтвердили свої спільні бажання «підтримувати безпеку та стабільність на місцях у західному секторі» на лінії фактичного контролю (LAC) і «залишатися в тісному контакті». і підтримувати діалог через військові та дипломатичні канали».
Порівняно зі спільними прес-релізами, опублікованими після попередніх таких переговорів, у зустрічі 16-го раунду особливо підкреслювалося, що обидві сторони продовжували обговорення щодо вирішення відповідних питань уздовж ЛАК у Західному секторі в «конструктивному та перспективному плані». спосіб». Це є позитивним сигналом про те, що китайсько-індійські відносини продовжують «потеплішати», і обидві сторони працюють разом над вирішенням прикордонної суперечки.
Взаємна довіра між двома сторонами у вирішенні прикордонних питань поступово відновлюється, забезпечуючи необхідну атмосферу для двох країн для ефективного вирішення суперечок.
16-й раунд переговорів відбувся через чотири місяці після попереднього, що стало найдовшою перервою між китайсько-індійськими військовими переговорами з часів зіткнення на кордоні в долині Галван у 2020 році. Затримка переговорів змусила деякі західні ЗМІ поставити зустрічам ранній «діагноз», заявивши, що між Індією та Китаєм існує величезна «асиметрія сил». Вони також стверджують, що оскільки розбіжності між двома сторонами «очевидні», було «майже неможливо дійти згоди під час обговорень».
Але факти довели, що Китай та Індія цілком здатні впоратися з проблемами та розбіжностями між ними. Спільний прес-реліз, опублікований у понеділок, є непрямою відповіддю на переслідування з боку громадськості США та Заходу.
Що потрібно знати, так це те, що на китайсько-індійському кордоні не повинно бути тріщин, щоб зовнішні сили могли вбити клин. Щоразу, коли китайські та індійські офіцери готові розпочати переговори, громадська думка США та Заходу завжди починає новий виток масового галасу. Це всі хитрощі Вашингтона, щоб заманити Нью-Делі та спроби спокусити Індію через геополітичну потребу стримувати Китай. Вони, безсумнівно, деякий час змусили деякі індійські еліти почуватися трохи «лещеними», а деякі навіть неправильно тлумачили бажання Китаю підтримувати мир і стабільність на китайсько-індійському кордоні як слабкість, якою можна скористатися. Це одна з головних причин труднощів у нинішніх китайсько-індійських відносинах.
Варто зазначити, що хоча США і Захід загалом зайняли підхід до залицяння Індії в останні роки, вони все ще не можуть приховати свого поблажливого ставлення. Деякі ЗМІ США нещодавно розкритикували «заплутану» політику Індії щодо Китаю. У статті стверджується, що «Нью-Делі виглядає обережно щодо Пекіна, але не бажає співпрацювати з Вашингтоном. Ці протиріччя залишають її відкритою для експлуатації», і «економічно слабка та соціально крихка Індія під керівництвом Моді ризикує опинитися між молотом і ковадлом».
Це чітко показало, що думають США і Захід. Очолюваний США Захід слід попередити, що Індія не є залізним прутом, по якому інші можуть бити за бажанням, а Китай не буде ковадлом, щоб тиснути Індію.
В історії людства ще ніколи не було, щоб два гігантські сусіди з населенням понад 1 мільярд кожен, як Китай та Індія, розвивалися разом. Дивлячись на китайсько-індійські відносини, слід мати історичне бачення ширше, ніж Гімалаї. У той же час ми повинні протистояти «переслідуванню громадської думки» з боку США та Заходу, щоб зробити Китай та Індію партнерами, а не суперниками.
Обидва повинні віддати свою долю у власні руки і здійснити власний національний розвиток і відродження.
Стаття: Китай і ЄС могли б співпрацювати на тлі «недостойної ролі» США в загостренні світової продовольчої кризи
У той час як світ бореться з гострою продовольчою кризою та руйнівною глобальною інфляцією, США все ще намагаються перекласти провину, критикуючи та тиснучи на Китай, який, на думку аналітиків, є поганою репутацією. Аналітики також закликали до розширення співпраці між Китаєм і ЄС для вжиття конкретних дій для забезпечення продовольчої безпеки та глобального ланцюга шляхом досягнення консенсусу щодо пропозиції, висунутої Китаєм і ЄС щодо згасання кризи.
Останнім часом глобальна продовольча криза привернула більше уваги, і в понеділок ООН провела спеціальне засідання, щоб обговорити, як впоратися з невідкладною кризою. Президент Генеральної Асамблеї ООН Абдулла Шахід заявив, що підвищення стійкості продовольчих систем до зміни клімату є одним із заходів, необхідних для протидії зростанню голоду та недоїдання.
Світовий банк також попередив, що цього року конфлікт в Україні занурить ще 95 мільйонів людей у крайню бідність, а 50 мільйонів – у сильний голод.
США та деякі західні країни пояснюють різке зростання цін на продукти харчування конфліктами між Росією та Україною, оскільки Україна є провідним експортером пшениці, і звинувачують російські військові кораблі в блокуванні портів. Крім того, вони також критикують Китай за те, що він не допомагає вирішити кризу.
У понеділок у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Саманта Пауер, адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), закликала інші країни, включаючи Китай, зробити більше для боротьби з продовольчою кризою, яка загострилася через конфлікти в Україні. Вона також поклала провину на Китай за його торговельні обмеження на добрива та «накопичення» зерна, у той час як мільйонам людей у Східній Африці загрожує голод, повідомляють ЗМІ.
У відповідь на звинувачення Пауера речник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь заявив на прес-конференції у вівторок, що як країна, що розвивається, Китай не зобов’язаний надавати допомогу в розвитку, але як другий платник членських внесків в ООН, Китай завжди брав активну участь у глобальному розвитку співробітництва, щоб зробити внесок у забезпечення глобальної продовольчої безпеки.
Чжао зазначив, що з моменту спалаху пандемії COVID-19 Китай активно пропонував продовольчу допомогу деяким країнам, і це також єдина країна, що розвивається, яка запропонувала найбільше грошей агентствам продовольчої співпраці ООН, направила найбільше експертів і взяла участь в більшості програм. «Міжнародне співтовариство знає, хто створює глобальну продовольчу кризу… Ми сподіваємося, що США серйозно замисляться над своєю поганою роллю у світовій продовольчій кризі та припинять дискредитувати та висувати безпідставні звинувачення на адресу Китаю», — сказав Чжао.
Китай не має жодного відношення до нинішніх збоїв у глобальному ланцюгу поставок продовольства. Основною причиною було розширення НАТО, яке розпалювало конфлікти між Росією та Україною, які є великими експортерами зерна у світі, сказав у вівторок Global Times дослідник із Пекіна, який зосереджується на Росії та побажав залишитися анонімним.
Згідно зі статистичними даними Головного митного управління, у першому півріччі 2022 року експорт Китаю харчових продуктів і живих тварин склав 35,39 мільярда доларів, що на 11,4% більше, ніж у минулому році.
Глобальна продовольча проблема, спричинена конфліктом між Росією та Україною, залежатиме від політичного врегулювання проблеми для полегшення проблеми, сказав Ху Ціму, головний науковий співробітник Інституту економічних досліджень Sinosteel.
Нинішні проблеми викликані радше санкціями США проти Росії. Росія, яка була великим світовим експортером зерна, енергоносіїв і добрив, не може грати свою роль гравця на ринку під санкціями, заявив Лі Йон, заступник голови Комітету експертів Китайської асоціації міжнародної торгівлі, Global Times. «Глобальна криза дійшла до того, що нею потрібно керувати. Ціни на енергоносії та продукти харчування підштовхують глобальну інфляцію. Нинішнє скрутне становище Європи, швидше за все, призведе до розколу та розбіжностей усередині ЄС», – сказав Лі.
Європейський Союз постраждав більше після української кризи. Останнім часом вона була зайнята вирішенням продовольчої кризи і сподівається, що цього тижня можна буде досягти угоди між Україною та Росією щодо експорту зерна, яка дозволить експортувати мільйони тонн українського зерна, яке зараз застрягло в портах Чорного моря. .
Питання експорту зерна з України досягло певного прогресу за посередництва міжнародної спільноти та ООН, і ЄС все ще може зіграти свою роль у подальшому вирішенні проблеми на даний момент, заявив Цуй Хунцзянь, директор Департаменту європейських досліджень Китайський інститут міжнародних досліджень повідомив Global Times.
ЄС може спочатку забезпечити зручність і гарантію безпеки для транспортування зерна в Україні, включаючи зв’язок і координацію з сусідніми країнами ЄС і ефективне дипломатичне посередництво, щоб уникнути прорахунків і подальшого погіршення ситуації, сказав Цуй.
Стаття: «Візит Пелосі буде зустрінутий відповіддю на «стратегічному рівні».
Експерт, це може спровокувати кризу в Тайванській протоці, «серйознішу за 1996 рік».
У ЗМІ знову повідомили, що спікер Палати представників США Ненсі Пелосі планує відвідати Тайвань у серпні після перерваного квітневого візиту до Азії, який міг включати поїздку на китайський острів через позитивний результат тесту на COVID-19, а аналітики кажуть, що якщо вона має намір Зробила відверту провокацію проти Китаю, вона спровокувала б набагато небезпечніший інцидент, ніж криза в Тайванській протоці в 1996 році, і це призвело б до величезної невдачі у відносинах між Китаєм і США.
Як повідомляє Financial Times у вівторок, «шість людей, знайомих із ситуацією, сказали, що Пелосі візьме делегацію на Тайвань у серпні». Як і в квітні, Пелосі не дала офіційної відповіді на повідомлення ЗМІ на момент публікації, тоді як у вівторок у зовнішньополітичному відомстві острова Тайвань заявили, що не отримували відповідної інформації з цього приводу.
Але МЗС Китаю дало серйозну відповідь, щоб попередити США. Чжао Ліцзянь, речник МЗС Китаю, заявив на регулярній прес-конференції у вівторок, що Китай рішуче виступає проти офіційних обмінів між владою США та Тайваню в будь-якій формі. «Як невід’ємна частина уряду США, Конгрес США повинен суворо дотримуватися політики одного Китаю, яку проводять США. Якщо спікер Палати представників Пелосі відвідає Тайвань, це буде серйозним порушенням принципу «єдиного Китаю» та положень трьох спільних комюніке Китаю та США», — сказав Чжао. «Китай закликав США не організовувати візит і припинити офіційні обміни, припинити створювати напруженість через Тайванську протоку та вжити конкретних дій для виконання зобов’язань США «не підтримувати сепаратизм Тайваню». Якщо США наполягатимуть на тому, щоб йти власним шляхом, Китай вживатиме рішучих і рішучих заходів для надійного захисту національного суверенітету та територіальної цілісності. США повинні нести всі наслідки візиту”, – сказав Чжао.
82-річний політик, який є третім у черзі наступності в керівництві США, стане найвищим законодавцем США, який відвідав острів після того, як один із її попередників на посаді спікера, республіканець Ньют Гінгріч, відвідав острів у 1997 році. Але китайські аналітики підкреслили, що справа Гінгріча дуже відрізняється від справи Пелосі, тому що республіканець Гінгріч був в опозиції під час правління Демократичної партії, а адміністрація тодішнього президента Білла Клінтона виявила щирість і доклала зусиль, щоб налагодити відносини з Китаєм у 1997 році. Сьогодні Пелосі та президент Джо Байден обидва є демократами, і відносини між Китаєм і США дуже інтенсивні.
Китайські експерти заявили, що якщо візит відбудеться, то це буде «провокація стратегічного рівня», тому відповідь точно буде «не тільки військовою, а й стратегічною», і наслідки будуть важкими для США, які перебувають у серйозному економічному тиску. нести. Китаю необхідно чітко висловити свою рішучість і продемонструвати свої сильні сторони, а також дозволити стороні США вирішити уникнути кризи та забезпечити відносно стабільну ситуацію або зробити неспокійний світ більш хаотичним.
Серйозна ситуація.
Пелосі відклала свою поїздку до Азії 7 квітня, посилаючись на інфекцію COVID-19, і в той же день «орган оборони» Тайваню заявив, що чотири літаки НВАК увійшли в самопроголошену південно-західну ідентифікаційну зону протиповітряної оборони острова з Y- 9 літаків радіоелектронної боротьби летять на схід від острова.
8 квітня посольство Китаю в США закликало Вашингтон скасувати поїздку Пелосі на Тайвань. Ряд дипломатичних і військових кроків означав, що кризи вдалося уникнути в квітні, і якщо небезпека знову виникне в серпні, це означає, що Пелосі та особи, які приймають рішення в США, не засвоїли цей урок і хочуть знову перевірити результати Китаю, сказав Лю Сян, експерт із вивчення США та науковий співробітник Академії суспільних наук Китаю.
«Якщо візит врешті-решт відбудеться, це буде не прорахунок, а навмисна провокація з боку США», — сказав Лю, додавши, що, можливо, зараз не час робити занадто багато аналізу, оскільки Пелосі не дала чіткої відповіді на повідомлення ЗМІ. поки що, і це означає, що старший лідер США може скасувати або відкласти свою поїздку знову з іншими виправданнями після того, як усвідомить небезпеку свого плану.
Сонг Чжунпін, військовий експерт і телекоментатор, сказала Global Times, що план Пелосі служить порядку денному демократів, щоб додати більше важелів впливу на проміжні вибори, і вона може вважати, що Китай хоче стабільного зовнішнього середовища перед 20-м Національним конгресом США. Комуністичної партії Китаю, тому вона наважується посперечатися, що відповідь Китаю не буде надто серйозною.
Але було б небезпечно, якби Пелосі недооцінила рішучість Китаю, вважають аналітики. Раніше цього місяця член Держради Китаю та міністр закордонних справ Ван І сказав держсекретарю США Ентоні Блінкену на зустрічі на полях зустрічі міністрів закордонних справ G20 в Індонезії, що «три китайсько-американських спільних комюніке є найнадійнішими огородженнями для двох країни».
Іншими словами, Китай каже США, що поки США не провокують Китай у тайванському питанні, двосторонні відносини не «впадуть зі скелі», але якщо американська сторона хоче сказати Китаю, що вона не згодна з тим, що Китай заявив про «огорожі» і має намір спробувати вдатися до крайньої провокації, тоді «ми побачимо, як відносини між Китаєм і США впадуть зі скелі», — сказав Лу.
Військова відповідь є певною, і Пелосі, перш ніж закінчиться термін її повноважень, може нести «пляму» розпалювання кризи, яка може бути більш небезпечною, ніж криза в Тайванській протоці 1996 року, зазначив Лу.
Крім військових дій в районі Тайванської протоки, у Китаю все ще є інші варіанти, сказав Сонг. «США, з одного боку, вимагають співпраці Китаю з питань, пов’язаних з Іраном, Північною Кореєю та Росією, але з іншого боку, продовжують провокувати Китай щодо основних інтересів, щоб Китай міг мати більш глибоку співпрацю з Росією, Іраном та Північною Кореєю. , а також зміцнити співпрацю з країнами Латинської Америки, включаючи співпрацю в сфері безпеки, щоб відповісти взаємністю на виклик США основним інтересам Китаю», – сказав Сонг.
Те, чого США не хочуть бачити, це саме те, що міг би зробити Китай, і це також важливі інструменти для Китаю для протидії провокаціям США, зазначив він.
«China Daily» – «Візит Президента зводить мости між культурами».
У своїй промові в Узбекистані Сі закликає побудувати «зелений, здоровий, мирний» Шовковий шлях.
Трактор китайського виробництва оре поле площею 2000 гектарів, коли весна хвилюється в Бухарі, на південному заході Узбекистану, готуючи землю для нового виду бобів мунг, розробленого китайськими дослідниками.
Це куточок комплексної сільськогосподарської демонстраційної зони Лоян-Бухара, яка має заплановану площу близько 100 квадратних кілометрів. Зона є одним із спільних проектів міст Бухара та Лоян, які будуть запущені після того, як президент Сі Цзіньпін запропонував ініціативу «Один пояс, один шлях» у 2013 році.
Ініціатива стосується будівництва Економічного поясу Шовкового шляху та Морського Шовкового шляху 21 століття. Він спрямований на сприяння торговельній та інфраструктурній мережі, що з’єднує Азію з Європою та Африкою вздовж стародавніх торгових шляхів цього регіону.
У 2016 році Сі відвідав Бухару, історія якої налічує 2500 років. Це одне з найдавніших міст Центральної Азії та центр торгівлі та культури на стародавньому Шовковому шляху. Лояну 3000 років, і він був столицею 13 династій. Два міста з’єднав Шовковий шлях.
Звертаючись до узбецького парламенту, Сі закликав до будівництва «зеленого, здорового та мирного» Шовкового шляху. Він пообіцяв дотримуватися принципу
широкі консультації, спільний внесок і спільні вигоди, а також плани розвитку між країнами, які беруть участь у BRI.
«На цій основі ми будемо здійснювати двостороннє та регіональне співробітництво та створювати нову модель співпраці, яка базуватиметься на лібералізації та спрощенні торгівлі та інвестицій, зосереджуючись на підключенні, співпраці у виробничих потужностях та обмінах між людьми, а також завдяки взаємовигідній фінансовій співпраці», — сказав Сі.
Ця співпраця між Китаєм і Узбекистаном тепер відповідає вимогам обох сторін, сказав Лі Сянчен, президент китайської компанії Mingyuan Silu, яка інвестувала у завод з виробництва та переробки листового скла в місті Джизак у центральному Узбекистані.
Китайсько-узбецькі відносини стають тіснішими в рамках Економічного поясу Шовкового шляху після двох візитів Сі, і ринок країни став привабливішим, ніж будь-коли, сказав Лі.
Згідно з офіційними даними, товарообіг між Китаєм і Узбекистаном за перші чотири місяці цього року склав 3,2 мільярда доларів, що на 45,8 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Абдумалік Бектеміров, узбецький економіст, сказав, що більше продуктів, виготовлених у Китаї, використовуються та приймаються в Узбекистані після того, як уряд вирішив підтримати BRI.
«Зараз узбецька обробна промисловість прагне розвинути власний бренд «зроблено в Узбекистані», і нам потрібно вчитися у наших китайських партнерів».
Пакістан «DAWN» – Президент Ірану Ебрагім Раїсі вітає президента Росії Володимира Путіна та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана для переговорів щодо війни в Сирії на тристоронньому саміті.
Канада «THE GLOBE AND MAIL» – «Україна запускає «дрональну» кампанію для створення армії безпілотників для боротьби з Росією».
Повітря над трав’яним полем під Києвом наповнює шум, коли група нових пілотів вправляється в польотах комерційних безпілотників – тих, що призначені для зйомок весіль і кіно.
Коли навчання буде завершено, пілоти перенесуть свої безпілотники та навички польоту на передову цієї війни, перепрофільовуючи їх для виявлення позицій російських військ і навіть скидання бомб.
Офіцер української армії та співзасновник школи безпілотників, який має військовий псевдонім «Академік», каже, що школа навчає людей літати, захищати себе та рятувати життя.
«Але всі знають, що Місяць має дві сторони, і з однаковими навичками можна доставити смерть», — каже він.
The Globe and Mail не ідентифікує його особу, щоб захистити його безпеку.
Україна запустила кампанію «дронування» зі створення армії безпілотників для військових дій. Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації країни, нещодавно написав у Twitter, що кампанія отримала близько 200 мільйонів українських гривень (близько 9 мільйонів доларів), які були використані для придбання двох безпілотних систем Warmate, а також десятків комерційних дронів.
«Нам потрібна величезна кількість», — сказав журналістам минулого тижня високопоставлений український чиновник Юрій Щиголь. За його словами, Україна хоче придбати 200 військових безпілотників класу НАТО, але в кінцевому підсумку буде потрібно в 10 разів більше.
У переповненому класі після останнього льотного заняття Академік виголосив пілотам мотиваційну прощальну промову. Він сказав їм, що вони є авангардом високотехнологічної війни, і тому ворог зробить усе, щоб вистежити та знищити їх.
США. «Arkansas Democrat gazette» – «Путін заручився сильною підтримкою Ірану щодо України». Ердоган бере участь у зустрічі в Тегерані.
«Los Angeles Times» – «Тегеран підтримує вторгнення Путіна.» Російський лідер відвідує Іран, коли його військові обстрілюють південь і схід України ракетами.
«WP» – Не скрізь цураються російського Володимира Путіна, який здійснив рідкісну закордонну поїздку, зустрівся в Тегерані з лідерами Ірану та Туреччини.
«WSJ» – «Остракізований через війну, Путін залицяється до лідерів Ірану та Туреччини».
Підпис під фото- ЗАХОПЛИВО: Президент Росії Володимир Путін, президент Ірану Ебрагім Раїсі та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провели переговори в Тегерані у вівторок, коли Росія намагалася відштовхнутися від міжнародної ізоляції через її вторгнення в Україну.
«Київ бореться із західною зброєю».
Україна вітає поставки, але новітня зброя створює матеріально-технічні проблеми для військ.
Західна зброя зараз діє в битві за Україну, але її введення в дію на передовій створює серйозні головні болі для київських військових.
Українські офіційні особи описують західну зброю як необхідну для своїх зусиль переломити хід війни проти Росії, яка останніми місяцями здобула величезні територіальні здобутки — і вони хочуть більшого. До недавнього часу Україна була залежною від важкого озброєння, створеного або отриманого від систем радянської епохи, з яких Росія має краще обладнання в набагато більшій кількості.
Зараз у боротьбі бере участь більш сучасна та ефективна західна зброя, зокрема далекобійна артилерія. Вони змінюють ситуацію, дозволяючи українцям завдавати точних ударів по важливих складах боєприпасів, інфраструктурі протиповітряної оборони та командним центрам глибоко за лініями, які перешкоджають російському наступу.
Але освоєння української армії цієї нової техніки, яка поступово надходить із різних західних країн, є серйозним викликом.
«Нинішній підхід, згідно з яким кожна країна дарує батарею гармат по частинах, швидко перетворюється на матеріально-технічний кошмар для українських сил, оскільки кожна батарея потребує окремого навчання, технічного обслуговування та матеріально-технічного забезпечення», – йдеться в Королівському інституті UniteServices, Лондон. аналітичний центр оборони та безпеки, заявив цього місяця.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу сказав групі російських військ у понеділок зробити українську зброю великої дальності пріоритетною ціллю, в знак того, що додаткова вогнева потужність України завдає шкоди силам Москви.
«Houston Chronicle» – «ПІДТРИМКА ПУТІНА. Росія отримує тверду підтримку Ірану».
Мексика. «Mileno» – «Товариство. Путін зустрівся з президентами Ірану та Туреччини».
Президента Ірану Ебрагіма Раїсі приймали росіянин Володимир Путін та турок Тайіп Ердоган, з якими він обговорив Сирію, НАТО та статус вторгнення в Україну.
Філіппіни. «Business World» – «Маркос розглядає угоди з добривами з Китаю та Росії».
Президент Фердинанд Р. Маркос-молодший прагне укладати міжурядові угоди з деякими провідними світовими постачальниками добрив, такими як Росія та Китай, оскільки він прагне підвищити сільськогосподарське виробництво в країні.
Однак, на думку експертів, пан Маркос повинен ретельно вивчити цей крок, оскільки він може змусити його піти на поступки, які не будуть вигідні країні.
Пан Маркос розглядає можливість спілкуватися з урядами Китаю, Індонезії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Малайзії та Росії щодо придбання дешевших добрив через двосторонні угоди, йдеться в прес-релізі Палацу.
«Вони хочуть допомогти і звертаються до нас, тож давайте скористаємося цим. Дайте нам доступні добрива. У цьому вся суть угод між урядами», — сказав пан Маркос представникам сільського господарства на зустрічі в понеділок, згідно з повідомленням для ЗМІ.
Пан Маркос, який очолює департамент сільського господарства, сказав, що вони можуть надіслати листи цим урядам і «сказати, що ми на ринку, щоб купити цей обсяг добрив».
Президент також звернувся до аграріїв з проханням надати дані про джерела та ціни на добрива.
Філіппіни імпортують значну частину своїх поставок добрив, які були перервані через триваючу російсько-українську війну. Очікується, що підвищення цін на добрива призведе до зростання вартості сільськогосподарської продукції в найближчі кілька місяців.
Вже зараз очікується, що пан Маркос буде тяжіти до Росії та Китаю, зокрема, «оскільки інші країни, ймовірно, мають серйозні проблеми або підтримуючи його, або будучи поміченими в торгівлі з його урядом», – сказав Ганслі А. Джуліано, дослідник політекономії. навчання у Вищій школі міжнародного розвитку Університету Нагоя в Японії.
Пан Джуліано сказав, що цей крок сигналізує про те, що філіппінського лідера не хвилює те, як сприймають його зовнішню політику, «враховуючи, що лише кілька днів тому репортажі про інфраструктурні проекти під керівництвом його попередника залишилися невідомими через те, що фінансування з Китаю не надійшло або не було належним чином розподілено».
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 507)
- Розслідування (29)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!