Вже третю добу як триває повномасштабна російсько-українська війна. До Закарпаття, як до найзахіднішого та поки найбезпечнішого регіону України продовжують прибувати біженці з районів, де відбуваються повномасштабні бойові дії.

«Близько 25 тисяч осіб – вимушених переселенців вже перебуває в нашій області – розповідає начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОВА Роман Молдавчук.

Першими, за його словами, приїжджали люди, котрі самі собі забронювали житло на Закарпатті. Далі житло централізовано організовували галузеві установи, підприємства. Людей, які приїжджають налякані, не маючи нікого –  їх зустрічають на вокзалі і далі територіальні громади їх забезпечують житлом – у санаторіях, закладах освіти, де є можливість забезпечити адекватні умови проживання людей. Також, за можливості, місцеві мешканці приймають у своїх будинках чи квартирах».

Ресурсів приймати людей в області наразі достатньо. Разом із тим, у найближчі дні очікується збільшення кількості вимушених переселенців, підсумовує Роман Молдавчук.

Щодо ситуації на кордоні, то в ОВА підтверджують, що Словаччина пропускає і приймає жінок і дітей за внутрішніми паспортами, Угорщина і Румунія також приймає, але за закордонними паспортами.

Поселення в гуртожитках Ужгорода

Місцеві студенти та викладачі найбільшого вишу області також не залишаються осторонь у важкий для країни час. В будівлі ректорату університету на площі Народній Волонтеріат УжНУ не тільки плете маскувальні сітки для армії, але й приймає та сортує необхідну гуманітарну допомогу, речі першої необхідності для військових, а також вимушених переселенців з інших регіонів.

Фото зі сторінки Волонтеріат УжНУ

Разом із тим гуртожитки університету з першого дня повномасштабної агресії приймають біженців. Сьогодні комендант студмістечка Василь Кепич повідомив, що наразі в університетські гуртожитки вже поселено 208 осіб, люди продовжують прибувати.

«За словами людей, що прибувають, великі черги на трасі Київ-Чоп, тому ми очікуємо збільшення кількості переселенців. Наші гуртожитки готові прийняти більше 500 осіб» – каже Василь Кепич.

Адреси гуртожитків:

м. Ужгород, вул. Митна, 27

Студентська набережна, 2, 4

вул. Університетська, 12, 12а.

Харчування

В Ужгороді та Мукачеві також організовано безкоштовне харчування для тих, хто прибуває зі сходу України. Такими місцями є:

Ресторан «Дельфін», м. Ужгород, Київська Набережна, 3

ресторан «CEZAR», м. Ужгород, вул.Мукачівська, 12

В Мукачеві ресторани «Мілленіум» та «Бульвар».

«Дельфін». Фото Сергія Гудака

Куди звертатись та як допомогти

З початку відкритої агресії на Закарпатті розпочався процес підготовки до прибуття біженців із зони бойових дій.

При Закарпатській ОВА діє цілодобовий гуманітарний штаб для розміщення евакуйованих осіб.

Телефони:

0312 63 04 40,

0312 61 54 65,

0312 61 66 74,

096 284 33 68 – ЦІЛОДОБОВО

В Ужгороді створили координаційний центр з гуманітарних питань.  Контакти центру:

0312 42 80 29

0312 42 80 30

050 990 5100

Також в обласному центрі діє цілодобовий пункт розподілу населення за адресою вул. Ференца Ракоці, 2 («Совине гніздо»).

Допомогти Збройним Силам, а також отримати допомогу можна на базі Руху підтримки закарпатських військових в місті Ужгород за адресою вул. Гойди, 8.

Допомогти пораненим українським  військовим і здати кров можна на Закарпатській обласній станції переливання крові за адресою в місті Ужгород, вул. Льва Толстого, 15.

У додатку Телеграм діє канал ЖИТЛО ЗАКАРПАТТЯ ДОПОМОГА. Тут публікують оголошення про ті, хто може надати житло та ті, кому таке житло потрібно.

За цим посиланням можна ознайомитися з єдиною базою державних установ та громадських організацій, які займаються допомогою армії та внутрішньо переміщеним особам.