Верховна Рада України визначила розмір нарахувань заробітної плати та надбавок народним обранцям. За відповідну постанову без обговорення проголосували 305 народних депутатів.
Про це повідомляє Дзеркало тижня.
Відповідно до рішення парламенту щомісячна заробітна плата народного депутата України складатиметься з посадового окладу народного депутата у розмірі 10 прожиткових мінімумів на 1 січня календарного року (2393 станом на 1.01.2022) та надбавки до посадового окладу у розмірі, що діяв на 1 січня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304.
Оклад депутатів, які займають посаду першого заступника, заступника голови комітету, секретаря комітету, першого заступника, заступника голови депутатської фракції, голови підкомітету встановлюється на 3% вище від окладу члена комітету; голови комітету – на 5%; заступника голови Верховної Ради на 10% вище від посадового окладу народного депутата України – члена комітету; першого заступника голови – на 15%; голови ВРУ – на 20% вище від посадового окладу народного депутата.
Водночас у вище згаданій постанові уряду передбачалась:
- надбавка за інтенсивність праці у розмірі до 100 відсотків посадового окладу
- премія відповідно до їх особистого внеску до загальних результатів роботи;
- матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічного відпустку у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Таким чином, оклад депутата становитиме 24810 грн, плюс він може отримати надбавку у такій самій сумі за інтенсивність праці, що в сумі складатиме 49620 грн без врахування інших надбавок.
Також загальний місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата України встановлено в розмірі 29,2 прожиткового мінімуму (тобто 72 445,2 грн).
Згідно інформації ВРУ про поіменне голосування, переважна більшість народних депутатів із Закарпаття підтримали відповідну постанову:
- Андрій Жупанин (фракція Слуга народу) – ЗА
- Анатолій Костюх (фракція Слуга народу) – ЗА
- Ігор Кривошеєв (фракція Слуга народу) – ЗА
- Михайло Лаба (фракція Слуга народу) – ЗА
- Валерій Лунченко (депутатська група Довіра) – ЗА
- Василь Петьовка (депутатська група Довіра) – ЗА
- Роберт Горват (депутатська група Довіра) – ЗА
- Владіслав Поляк (депутатська група Довіра) – неголосував
- Віктор Балога (депутатська група Партія За майбутнє) – ЗА
Також підтримали ініціативу і народні депутати уродженці Закарпаття – Іван Крулько (фракція ВО Батьківщина) та Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція Європейська солідарність). Нестор Шурфич (фракція ОПЗЖ) утримався.
Нагадаємо, 5 лютого 2020 року Кабмін ухвалив постанову №107 «Про внесення змін до постанови КМУ від 20 квітня 2016 р. №304». Змінами було встановлено новий порядок розрахунку посадового окладу членам Кабміну, а «старі» надбавки зовсім прибрали. Таким чином, народні депутати втратили ті надбавки, які їм виплачували внаслідок прирівнювання до міністрів. Водночас у них залишилися доплати за науковий ступінь чи почесне звання.
У відповідь парламент 15 лютого з ініціативи Руслана Стефанчука, Олександра Корнієнка та інших прийняв законопроект №7002 про заробітну плату депутатів.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 479)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!