В Ужгороді представили новий орнамент на міжнародному рушнику єдності — Закарпатський.

Про це повідомляє Закарпатська ОВА.

Традиційний для Закарпаття візерунок створили місцеві майстрині Олена Ваш, Ганна Гайдук та Людмила Губаль. На рушнику вони відтворили герб регіону, напис і автентичний орнамент, основні мотиви якого поширені на більшості території краю та мають впізнавану символіку.

Концепцію орнаменту та колористику розробляли фахівці Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури, осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, музею народної архітектури та побуту й Закарпатської академії мистецтв.

Закарпаття перейняло естафету рушника єдності в межах мистецького проєкту “Цвіт вишиванки” від Буковини, а далі полотно передадуть українській діаспорі у США.

Як повідомляє Закарпатська ОВА, рушник об’єднує орнаменти з 13 областей України, Києва та АР Крим, а також побував у 9 країнах світу.

Проєкт “Міжнародний вишитий рушник єднання “Цвіт вишиванки”, започаткований у 2013 році, має на меті зберегти та популяризувати значну частину української культурної спадщини, втілену у вишивці. На рушнику, довжиною 12,55 метра і шириною 65 сантиметрів, поєднані візерунки з усіх областей України та узори української діаспори.

Історія рушника єдності
У жовтні 2022 року рушник прибув із Тернополя до Львова після перебування в Естонії. Тернопільський орнамент створили майстрині Євгенія Возна, Тетяна Охрицька, Світлана та Ірина Галущаки, а Львівський — працівниці Львівського центру народної творчості на Шевченківську тематику.

У травні 2023 року Волинь передала рушник Рівненщині, де над орнаментом працювала Юлія Гончарова з командою. Далі рушник вирушив на Хмельниччину.