В Україні почали надсилати повістки поштою, і військовозобов’язані, яким вони адресовані, вважаються оповіщеними. Якщо людина не з’являється до ТЦК за повісткою, їй можуть скласти адміністративний протокол.
Проте, якщо у суді вину не підтвердять – обвинувачення знімуть. Про це в інтерв’ю “18000” розповів начальник Черкаського об’єднаного міського ТЦК та СП Олег Тимошенко.
Відповідно до Постанови №560, повістка, яку не забрали з пошти, вважається врученою. Якщо адреса вказана військовозобов’язаним і зареєстрована в електронній системі “Оберіг”, повістка формується автоматично та надсилається через Укрпошту. У разі, якщо надходить повідомлення про “відсутність за адресою” або “неотримання”, особа все одно вважається повідомленою, пояснив начальник ТЦК.
Згідно з порядком, у таких випадках до поліції надсилають звернення для примусового доставлення порушника для складання протоколу. Проте військовозобов’язаний може оскаржити свою провину в суді.
Як зазначив Олег Тимошенко, під час розгляду адміністративної справи враховуються всі обставини: соціальний стан, поважні причини відсутності чи технічні проблеми. Якщо особа доведе свою невинуватість або неможливість довести її вину, протокол і постанову закривають без накладання штрафу. Однак у 90% випадків суд ухвалює рішення на користь ТЦК та СП.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (20)
- Новини (2 589)
- Розслідування (31)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!