Останніми роками з’явилася велика кількість книг про російсько-українську війну, яка розпочалася у 2014 році. Їх число продовжує зростати, оскільки війна відображена у репортажах, есеях, оповіданнях, поезії та навіть у дитячій літературі. Незважаючи на різноманіття авторів, усіх їх об’єднує щира любов до України.
«Історії та війни» — Юрій Гудименко
Юрій Гудименко — політик, лідер руху «Демократична Сокира», блогер та сапер ЗСУ. У своїй книзі автор зібрав тексти, промови та історичні нариси, написані у різні моменти життя, від гумористичних до написаних у шпиталі після поранення.
«Хто ти такий?» — Артем Чех
Артем Чех, письменник і військовий, описує складні етапи свого дитинства у напівбіографічному романі, де ключовим є питання ідентичності.
«Полон» — Валерія «Нава» Суботіна
Валерія Суботіна, поетеса й офіцерка Нацгвардії, розповідає про свій полон у Маріуполі. У книзі висвітлено тяжкі умови, тортури та моральну стійкість у полоні.
«Сліди на дорозі» — Валерій Маркус
Валерій Маркус пропонує зануритися у реалії війни на Сході України через QR-коди з відео та фото. Це перший твір, який дозволяє читачам “прожити” війну через армійські будні.
«Бахмут» — Мирослав Лаюк
Письменник і репортер Мирослав Лаюк описує життя та бої в Бахмуті у 2023 році, розповідаючи про будні військових, медиків та місцевих жителів.
«Тільки не пиши мені про війну» — Павло Вишебаба
Військовий і поет Павло Вишебаба ділиться емоціями солдата та родини, яка чекає на його повернення. До книги увійшли вірші, які він писав із фронту.
«Котик, Півник, Шафка» — Олександр Михед
У книзі Олександра Михеда казкові персонажі, врятовані з руїн Бородянки, символізують стійкість і надію на відновлення після війни.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (20)
- Новини (2 602)
- Розслідування (31)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!