14 листопада в залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрилася виставка «Мій світ», присвячена 60-річчю Людмили Губаль, заслуженої майстрині народної творчості України.

Повідомляє Закарпаття Онлайн.

Ця подія зібрала десятки поціновувачів мистецтва. На запрошення авторки також відгукнулися працівники КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради.

Виставка мала риси, притаманні ювілейним вернісажам, такі як почесні грамоти, квіти та подарунки. Однак у вернісажі Людмили Губаль була особлива риса — неповторна атмосфера, створена спогляданням численних робіт, розміщених на стінах і столах великої зали. Твори, мовою дитячих мрій, казок і веселих пригод, безпосередньо спілкувалися з глядачем. У сукні, прикрашеній народним орнаментом, з привітною посмішкою на обличчі, Людмила Мар’янівна здавалася гостям щедрою феєю та казкаркою.

Враження від виставки народжувалися завдяки справжній майстерності та любові до мистецтва, про що зазначали учасники відкриття. Директор музею, доктор історичних наук Василь Коцан, розповідаючи біографію майстрині, зауважив, що після завершення Ужгородського училища декоративно-прикладного мистецтва з відзнакою у 1983 році, Людмила Губаль присвятила своє життя творчості в дусі народних традицій.

«Ця виставка свідчить про різнобічні творчі пошуки авторки, яка працює в різних жанрах та видах прикладного і образотворчого мистецтва, – підкреслив Василь Коцан. – Серед її робіт є вишиті сорочки, рушники, живопис, писанки, декоративний розпис на склі, кераміка. Також вона використовує традиційні матеріали та технології, що зберігалися в Карпатському регіоні з покоління в покоління».

Музей підтримує давні й плідні відносини з Людмилою Губаль та обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України, який вона очолює. Майстриня є ініціаторкою численних мистецьких заходів у музеї: виставок, присвячених державним та регіональним святам, благодійних ярмарків для підтримки ЗСУ, а також майстер-класів, які вона особисто проводить. Нині ці майстер-класи перетворилися на музейні майстерні – школу гончарства, ліплення з глини, писанкарства.