Представники Словаччини та України оголосили про ключові кроки для поглиблення економічного співробітництва та розвитку транспортної інфраструктури, що зміцнить торговельні та культурні зв’язки між країнами. Результатом переговорів у Кошицях між віце-прем’єр-міністром Словацької Республіки Петером Кмецем та заступником міністра економіки України України Тарасом Качкою стала низка проектів підтримки інвестицій, транспорту та спрощення прикордонного та митного контролю. Стратегічний акцент зроблено на прямому залізничному сполученні між Києвом і Братиславою, що має значно полегшити перевезення людей і вантажів між Словаччиною та Україною.
Петер Кмец повідомив, що з 15 грудня 2024 року запрацює пряме залізничне сполучення Київ – Братислава. «Цей проект поїзда важливий не лише з точки зору комфорту подорожей, а й для розвитку бізнесу, що пришвидшить транскордонне співробітництво. Інтерес як українських, так і європейських пасажирів до цього виду транспорту великий, але очікується, що він принесе користь обом сторонам», – зазначив Кмец. Відповідно до вимог України сполучення, яке спочатку планувалося лише до Кошице, було продовжено до Братислави.
Логістично потяг курсуватиме ширококолійною лінією Київ – Чієрна-над-Тісоу, де пасажири пересядуть на словацький потяг. Також тут проходитиме митний та прикордонний контроль у прискореному порядку. «Інтегрована система контролю на кордоні дозволить прискорити перевезення без зайвих затримок. Ми вже працюємо з європейськими партнерами над проектом, щоб перевірка пройшла максимально гладко», – додав Тарас Качка.
Проект також передбачає співпрацю щодо спрощення прикордонного та митного контролю на всіх пунктах пропуску. Мета полягає в тому, щоб створити інтегровані митні та прикордонні групи, які б забезпечили більш плавний та ефективний проїзд як для пасажирів, так і для перевізників вантажів. Ці заходи мають бути законодавчо підготовлені на початку 2025 року.
Важливим аспектом переговорів стала підтримка словацьких бізнесменів, які хочуть брати участь у відбудові України. Віце-прем’єр-міністр Кмец представив новий міжнаціональний інвестиційний фонд, до якого також зробить внесок Словаччина і який підтримуватиме проекти на кордоні. Крім того, Eximbanka SR має надавати гарантії словацьким підприємцям, які інвестують в Україну. «Це фундаментальний крок для того, щоб словацькі компанії не боялися інвестувати та бачили конкретну підтримку з боку уряду», — пояснив Кмец.
Співпраця між Кошицьким і Пряшівським регіонами та Закарпатською Україною також ґрунтується на спільній історії регіонів. Качка зазначив, що потенціал цих регіонів має бути максимально використаний у сфері транспорту, торгівлі та туризму. «Покращення інфраструктури та збільшення потоку товарів і людей через кордони матиме значний вплив на економічний розвиток обох сторін», – додав він.
Значний інтерес викликав спільний словацько-український бізнес-форум, який відбувся під час переговорів. Українська делегація привезла підприємців, готових до спільних проектів зі словацькими партнерами. «Приватний сектор відіграє ключову роль у цьому процесі. Ми інтенсивно обговорюємо шляхи залучення його до діяльності на рівні уряду, щоб забезпечити довгострокову сталість і взаємну вигоду від цих інвестицій», – пояснив Качка.
Відносини між Словаччиною та Україною є ключовими для обох країн, а Україна очікує від Словаччини допомоги в інтеграції до Європейського Союзу.
ПравдаЄ
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (18)
- Новини (2 451)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!