28 квітня Уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти, а також розподіл її обсягу між областями.

Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області, розповідає, що з 1,5 млрд грн субвенції для Закарпатської області виділили 17,5 млн грн. Однією з вимог надання субвенції було співфінансування з місцевого бюджету в розмірі щонайменше 5-30% залежно від того, чи це сільська/селищна/міська територіальна громада, від її податкоспроможності та наявності у громадах населених пунктів зі статусом гірських.

Відповідно до Порядку та умов надання субвенції під час формування переліку проєктів облдержадміністрація мала враховувати: територіальну наближеність закладу до зони бойових дій та адміністративного кордону України; ступінь безбар’єрності закладу; загальну чисельність учнів; реалістичність завершення реалізації проєкту до кінця поточного року, зокрема наявність затвердженої проєктно-кошторисної документації; обсяг співфінансування з місцевого бюджету.

В результаті субвенція розподілена для укриттів 11 навчальних закладів у 9 територіальних громадах області: Довжанській, Полянській, Іршавській, Буштинській, Середнянській, Хустській, Горінчівській, Великолучківській та Дубриницько-Малоберезнянській територіальних громад. Загальна вартість проектів складає 20,9 млн грн, з яких 3,5 млн грн – за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів.

Закарпатське РВ Асоціації міст України