У Збройних Силах працює система психологічного відновлення військовослужбовців. Її сутність проста: воїни, які тривалий час воюють з окупантами на передовій, прямо звідти відправляються в тилові регіони у визначені заклади на відновлення. Воно триває, як правило,14 днів та ночей, до військових часто доєднуються дружини та діти. Отже роз’єднані війною родини воз’єднуються і мають можливість провести разом час, проходять різні процедури, милуються мирним життям, одне-одним та природою. Такі заклади є і на Закарпатті. «Правда Є» побував в одному з них.
Михайло воює на Сумському напрямку, ще тиждень тому був на фронті. Нині у нього водні процедури. Каже, отим шлагом вже йому зробили підводний масаж, тепер релаксує у мінеральній воді на трав’яній суміші. Тим часом в кабінеті поряд лікар-реабілітолог Вячеслав Коштура розпочинає іншу процедуру – завантажує бійця в напівскляну капсулу. Це барокамера – накращий лікар для тих українських воїнів, які мають контузію. «Йде насичення киснем. Кисень потрапляє в ті частини, де є кисневе голодування. Якраз після контузій. Контузія дає голодування. А ми на системному рівні насичуємо організм киснем, і весь організм відновлюється», – каже лікар.
Бійці тут проживають з родинами. І це також частина їхнього відновлення. Олександр приїхав з 47-ої окремої механізованої бригади «Ма́ґура». Тут його вже чекала дружина та маленька донечка. Чоловік до війни був актором театру, з перших днів війни став добровольцем. Дружину за 3 роки бачив раз. І от тепер не можуть відвести один від одного погляду та постійно тримаються за руки – мають встигнути наговоритися за весь час розлуки.
Всього у цьому закарпатському комплексі до послуг українських воїнів – три десятки різноманітних фізіотерапевтичних процедур, відновлюватися допомагає природа Карпат та автентика краю. Власники цього комплексу долучилися своїми ресурсами до системи психологічного відновлення військових. У закладі кажуть, це їх особистий внесок у нашу перемогу.
У Збройних Силах працює система психологічного відновлення військовослужбовців. Її сутність проста: воїни, які тривалий час воюють з окупантами на передовій, прямо звідти відправляються в тилові регіони у визначені заклади на відновлення. Його уже пройшли кілька тисяч бійців та членів їхніх родин. До ініціативи Міноборони долучилися громадські, благодійні організації, санаторії та інші структури і надають безкоштовні послуги для бійців. Сергій Остапенко, представник головного управління психологічної підтримки персоналу ЗСУ: “На даний час функціонує 10 подібних закладів, які надають послуги з психологічного відновлення особового складу. Уже оздоровилося біля 7 тисяч бійців та 4 тисячі їхніх родин. Це крок вперед. Ми будемо нарощувати наші спроможності в співпраці з подібними закладами”.
Підсумком такого 14-денного перебування бійців на Закарпатті стає зміцнення їх психологічного, ментального та фізичного здоров’я. Потім вони повертаються у свої бригади, аби боронити країну від окупантів.
Євген Соломін
Іван Шимко
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (21)
- Новини (2 609)
- Розслідування (31)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!