У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулась жіноча зустріч «Пишаюся ЗСУ». На заході зібралися жінки (матері, дружини, сестри, доньки, онуки, наречені, племінниці, подруги, наречені), котрі об’єдналися аби поділитися історіями, приглушити біль та страх за наших захисників та захисниць. Саму зустріч організували Закарпатська ОУНБ ім. Ф. Потушняка в рамках проєкту «ВільноХаб» разом із громадською організацією «Мегасоціум».
Модератор зібрання, завідувачка відділом проєктної і соціокультурної діяльності КЗ «Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка» Закарпатської обласної ради Євгенія Напуда розпочала захід із власної історії про двоюрідного брата, який подався в ТРО, близьких друзів, що зараз знаходяться в гарячих точках.
Долучилася онлайн й співорганізаторка Ганна Мелеганич. Представниця громадської організації «Мегасоціум» наголосила: «У мене був батько військовий. Я знала, що таке зброя, танк, росла у військових частинах. Із початку війни мій рідний брат вступив до ТРО, через місяць і чоловік, який більше двох місяців знаходиться на сході України. Прикро, коли люди забувають, що йде війна».
На інформаційних просторах, особливо російське телебачення, висвітлює Закарпатську область у таких тонах, наче жінки масово готові спалити військкомати. Не бажають відпускати чоловіків вступати до ЗСУ. Про це розповіла Мар’яна Колодій, учасниця проєкту «Мегасоціум, координаторка проєкту «Жіноче намисто Закарпаття». І додала: «Ми подумали: повинні мати жіночий інструмент, аби показати, що насправді підтримуємо військових, і розуміємо тих жінок, які бояться відпускати рідних. Такі зустрічі будуть ресурсними, неможливо кожного дня в тривозі бути наодинці».
Жінки методом вільного мікрофону озвучили свої історії. Також започаткували флешмоб #ПишаюсяЗСУ. Умови прості. Необхідно розміщувати фото та історії про захисниць та захисників, аби підтримати їх родини та близьких людей.
«Через формат такого жіночого кола відбулась своєрідна психосоціальна підтримка одна одній. Тож учасниці заходу вирішили проводити такі зустрічі щомісячно. Крім того, такі акції є дуже важливими й мотивуючими і для самих захисників та захисниць, адже в публічній інформаційній площині це показує наскільки цінна та героїчна робота ЗСУ для тих, хто формує їхній тил», — підсумувала Євгенія Напуда.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!