Податки зростуть, а ціни? В Україні збільшаться податки як на заробітну плату, так і для бізнесу. Ймовірність, що це станеться уже в жовтні висока. Відповідні зміни в законодавстві парламент ухвалив у першому  читанні. Фінальне голосування відбудеться на початку жовтня. Кошти від підвищених податків, а це 58 млрд грн у цьому та 137 млрд грн у наступному році спрямують на фінансування Сил оборони.

 

Тетяна орендує невелике приміщення в Ужгороді. Торгує ручками, олівціями, зошитами та іншими канцелярськими товарами. роздруковує та прошиває різну друковану продукцію. Знає, що їй доведеться платити більше  податків. На один відсоток. Але, твердить,  це не критично: «Ціна на товар залежить від багатьох показників. І комунальні послуги, і оренда, і закупка товару. Тому той 1%, то буде незначний відсоток, аби ця складова могла вплинути на вартість товару», – твердить підприємиця.

Микита працює в бюджетній сфері. Знає, що зараз з його мінімальної зарплати вираховують 19,5 відсотків податків, буде більше: «У мене мінімальна зарплата – 8100 грн. Після сплати податків отримую на руки 6300. Якщо збільшать податки то це ще мінус 200-300 грн».

Підвищення податків торкнеться кожного. Підприємці 1, 2 та 4 груп до кінця року сплачуватимуть 710, а з нового року 800 гривень щомісяця. Третя група ФОПів до нинішніх 5% додасть ще один. Із зарплат українці будуть платити ще 3,5 відсотки військового збору. Разом із ПДФО із кожної тисячі гривень зарплати треба сплатити не 195 як нині, а 230 гривень податків.

Кінцевий продукт чи послуги в ціні зростуть. У спілці підриємців Закарпаття кажуть, що уникнути цього не вдасться. І не лише через податки, але й додасться сезонне коливання цін, курс валют та інші фактори. Зібрані від підвищення податків кошти підуть на армію. Сили оборони отримають додатковий ресурс для захисту усіх українців від окупантів.

 

Євген Соломін, Івана Шимко

ПравдаЄ