Окружний адмінсуд Києва стягує із Конституційного суду для екссудді Олександра Тупицького 904 тисячі гривень суддівської винагороди, яку йому не виплатили через карантин.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 1 листопада.
У минулому році в період із 18 квітня по 28 серпня квітні минулого року діяли зміни до закону, якими на час карантину обмежено суддівську винагороду до розміру, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року, тобто, 47 230 грн. на місяць.
28 серпня 2020-го Велика палата Конституційного суду під головуванням Тупицького визнала такими, що не відповідають Конституції зміни до бюджету в частині обмеження зарплат суддів на період карантину.
«Обмеження суддівської винагороди є посяганням на гарантії незалежності суддів», — йшлося у рішенні суду.
Конституційний суд вважав, що навіть, якщо виплати суддям обмежено в умовах надзвичайного чи воєнного стану, то після закінчення терміну його дії «кошти необхідно компенсувати відповідними виплатами, оскільки суддівська винагорода є складовим елементом статусу судді».
Після цього у суддів з’явилося право відсудити недоотримані кошти, в тому числі, і в Тупицького.
Конституційний суд як колишній роботодавець Тупицького проти позову заперечував, кажучи, що не має на 2021 рік бюджетних призначень, щоб виплатити ці гроші.
ОАСК позов Тупицького задовольнив, адже з огляду на рішення Конституційного суду обмеження виплат було неправомірним.
903 тисяч гривень — це вже сума після відрахувань податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
У справі ще може бути подано апеляцію. Але рішення в частині виплати суддівської винагороди у межах суми за один місяць, що становить 128 тисяч 769 гривень, виконується негайно. Тобто Тупицький має, не чекаючи апеляції отримати ці 128 тисяч.
Раніше аналогічно зарплати відсудили, наприклад, низка суддів Вищого антикорупційного суду.
29 грудня 2020-го президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Тупицького від посади.
Тупицькому запідозрили в підкупі свідка і введенні в оману суду у справі колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова та «Зуївського енергомеханічного заводу».
З 28 травня цього року справа перебуває в Подільському суді Києва на стадії підготовчого засідання і досі не розглянуто питання обрання запобіжного заходу — 45 тисяч гривень застави, про що клопоче прокурор.
Востаннє 21 жовтня обвинувачений Тупицький не з’явився до суду. Його адвокат повідомив, що він на лікуванні. Однак прокурор із медичної документації з’ясував, що це начебто всього лиш оздоровлення і просив застосувати до Тупицького привід. Але суддя відмовила і відклала розгляд до 16 листопада.
За словами прокурора, у справі за обвинуваченням Тупицького із 7 судових засідань 5 зірвані стороною захисту.
27 березня 2021 року президент Зеленський скасував Указ про призначення Тупицького суддею КСУ в 2013-му. Так Тупицький втратив повноваження судді і голови Конституційного суду. Але 14 липня Верховний суд визнав незаконним Указ президента Зеленського.
Після цього стало відомо, що колишньому голові Конституційного Суду України Тупицькому також оголосили підозру в несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи.
Також Тупицький оскаржує указ президента про відсторонення його від посади у Верховному суді, але розгляд було призупинено, оскільки Конституційний суд також відкрив провадження щодо конституційності цього указу за поданням народних депутатів.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!