З настанням холодів критично важливо забезпечити опалення в домівках закарпатців та різних установах. Особлива увага в цьому контексті приділяється соціальним бюджетним установам, таким як лікарні, дитячі садки, школи, сільські ради тощо.

Щоб школи та дитячі садки могли вчасно розпочати опалювальний сезон, існує встановлений порядок. Відповідальний за котельні та забезпечення тепла в таких закладах повинен виконати низку вимог. Це необхідно не лише для забезпечення тепла і комфорту для дітей та працівників, а й для гарантування безпеки.

Серед заходів, які має здійснити відповідальний працівник, є повірка газового лічильника, яка проводиться один раз на два роки. Наразі в Закарпатті 190 бюджетних установ не подали заявки на проведення обов’язкової періодичної повірки вузла обліку газу, внаслідок чого вони не мають права використовувати газ для опалення.

За словами головного метролога Закарпатської філії ТОВ «Газмережі» Андрія Лесишина, процес повірки газових лічильників для комерційних (непобутових) споживачів суттєво відрізняється від повірки лічильників у побутових споживачів. Якщо представник газового господарства завітає до побутових споживачів у визначений час, то комерційні споживачі, до яких належать бюджетні установи, повинні самостійно контролювати ці питання.

«Звертаємося до всіх не зволікати із розв’язання цього питання, адже будь-яка дія потребує час та залучення працівників. Це означає, що повірку всіх закладів умовно в один день здійснити просто нереально. А це напряму впливає на старт опалювального сезону в конкретному закладі», — пояснив в.о.директора Закарпатської філії ТОВ «Газмережі» Андрій Мицик.